UWAGA!

Jest twardo, będzie miękko

 Elbląg, Na razie licealiści korzystają właśnie z takiego boiska, ale ma się to zmienić w przyszłym roku
Na razie licealiści korzystają właśnie z takiego boiska, ale ma się to zmienić w przyszłym roku (fot. AD)

Nieco spękany asfalt na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zamieni się w miękką, profesjonalną powierzchnię sportową z poliuretanu. W połowie listopada miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu inwestycji, która sprawi, że zaplecze sportowe szkoły całkowicie się odmieni.

Planowana inwestycja, której pełna nazwa brzmi "Przebudowa boiska sportowego w ramach zadania "Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2" ma objąć m.in. rozbiórkę istniejącego budynku parterowego położonego obok boiska, rozbiórkę nawierzchni z płyt betonowych, ustawienie nowych koszów na śmieci oraz ławek, demontaż ogrodzenia i ustawienie nowego, nowe chodniki wokół boiska, schodów terenowych oraz trawnika, a przede wszystkim wykonanie nowego boiska. Jego nawierzchnia zostanie zrobiona z poliuretanu (z niego wykonane są np. boiska na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów) i będzie ono służyło do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy tenisa, a jego powierzchnia wyniesie ok. 976 mkw. Oferty na wykonanie tej inwestycji można składać do 3 grudnia. Planuje się, że wykonanie tego pierwszego etapu zostanie zakończone w czerwcu przyszłego roku.
       -  Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót dla pierwszej części projektu, polegającej na wykonaniu płyty boiska wraz z zagospodarowaniem terenu. Kolejny etap, tj. wykonanie zadaszenia hali, planowany jest w terminie późniejszym, po zabezpieczeniu środków finansowych na realizację inwestycji - dodaje Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg.
      
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama