UWAGA!

Jesteś przedsiębiorcą? Ufunduj staż!

 
Elbląg, - Liczymy na to, że w drugiej edycji będzie więcej ofert stażów, jak i chętnych, którzy chcą z nich skorzystać - mówi Tomasz Chętnik
- Liczymy na to, że w drugiej edycji będzie więcej ofert stażów, jak i chętnych, którzy chcą z nich skorzystać - mówi Tomasz Chętnik (fot. WS)

Ruszyła druga edycja „Gry o wakacyjny staż”. Elbląska Izba Gospodarcza zaprasza do współpracy przedsiębiorców, którzy chcą ufundować płatne staże dla młodych mieszkańców naszego miasta. Rekrutacja stażystów ruszy w kwietniu. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że taki program jest potrzebny – na jedenaście osób, które z niego skorzystały, trzy znalazły potem pracę w firmach, w gdzie wcześniej odbywały staż.

- Liczymy na to, że w drugiej edycji będzie więcej ofert stażów, jak i chętnych, którzy chcą z nich skorzystać. W ubiegłym roku nasz projekt wprowadzaliśmy na gorąco, teraz jest więcej czasu i na zgłoszenia przedsiębiorców, i kandydatów na stażystów – podkreśla Tomasz Chętnik z Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Tegoroczna edycja ruszyła dzisiaj. Do końca marca Elbląska Izba Gospodarcza czeka na deklaracje firm, które chcą ufundować płatne wakacyjne staże (można je zgłaszać mailem na adres elblag@rigp.pl). Do 10 kwietnia poszczególne firmy przedstawią konkretne oferty, 19 kwietnia zostaną one opublikowane na stronie Elbląskiej Izby Gospodarczej, a dzień później ruszy rekrutacja kandydatów na stażystów, która potrwa do 15 maja. O wyborze kandydatów będą decydować poszczególne firmy.
       - W ubiegłym roku na stażach było jedenaście osób, trzy z nich znalazły potem pracę w firmach, w których odbywały staż. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej – dodaje Tomasz Chętnik. - Dla młodych ludzi wygrana w projekcie jest szansą zdobycia cennych, często pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które najczęściej stają się przepustką do stałej pracy. Firmy będące fundatorami praktyk zyskują zaś bardzo dobrych stażystów i pracowników oraz potwierdzają swoją społeczną wrażliwość i odpowiedzialność. Mają również szansę zaprezentowania oferty szerokiej grupie odbiorców w Elblągu i okolicach.
       W „Grze o wakacyjny staż” mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci wszystkich lat studiów oraz absolwenci szkół i uczelni do 30. roku życia. Stażyści otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 1000-1200 złotych.
      

       Patronat nad projektem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pracownik za darmo, płaci 900 zl państwo
 • no właśnie nie o to w tym stażu chodzi, tu fundują przedsiębiorcy, nie państwo.
 • Darmowy pracownik. Zarobki akurat na kanapki do pracy, bilety i rachunek telefoniczny.
 • "oraz absolwenci szkół i uczelni do 30.roku życia. " przykre, że w tym kraju wchodzi się na rynek pracy mając np 27,28 lat. .. Czas na zmiany moi drodzy, a wybory blisko.
 • jasne, najlepiej to od razu 10.000 na rękę bez doświadczenia, pojęcia i sprawdzenia a. .. .i na umowę bez możliwości zwolnienia. Bez przesady, to STAŻ, gdzie człowiek ma się uczyć. .. .
 • To nie jest staż z urzędu pracy tylko fundnowany przez przedsiębiorców. Staż jest potrzebny młodym ludziom bo muszą gdzieś zdobywać doświadczenie, a jak osoba się sprawdzi ma szansę na etat.
 • Halo, halo, czy w zeszłym roku staż nie był kierowany tylko do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z 2 rocznikow? Z tego, co pamietam chodzilo o zatrzymanie młodych. W tej edycji osoby po technikach itp sa bez szans w starciu ze studentami czy "os. do 30. roku zycia", ktore doswiadczenie juz na pewno jakies maja. A szkoda, bo takie staze sa bardzo przydatne dla zdolnych osob, ktore chca zdobyc pierwsze doswiadczenie...
 • Staż kierowany był do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. W tym roku ograniczyliśmy wiek do lat 30.Oznacza to, że w projekcie mogą wziąć udział osoby, które w dniu startu projektu ukończyły osiemnasty rok życia a także nie mają ukończonego 30 roku życia oraz, są uczniami bądź absolwentami szkół ponadgimnazjalnych lub są studentami bądź absolwentami dziennych, zaocznych, wieczorowych studiów licencjackich, magisterskich, magistersko-inżynierskich lub inżynierskich w Polsce lub za granicą. Absolwent to osoba, która ukończyła szkołę ponadgimnazjalną lub studia nie później niż 2 lata przed zgłoszeniem się do udziału w Projekcie „Gra o wakacyjny staż 2015". Chętnych zapraszamy już od 20 kwietnia.
 • A co z młodymi ludźmi " młodymi przesiębiorcami co odważyli się otworzyć swój własny interes zatrudnili legalnie ludzi ale nie stać ich na utrzymanie głownie chodzi o ZUS!!!!!, którzy próbowali ale nie wyszło patrząc ze względu na rynek elbląski tu człowiek się nie dorobi niczego ale chce prowadzić interes mimo wszystko. Jestem młodym przedsiębiorcą mam 3 legalnie zatrudnionych pracowników mam zaległości w zus bo branża instalacyjna w elblagu ledwo dycha ale człowiek mimo chce dalej to ciągnąć żeby mieć coś swojego i żeby ludzie mieli pracę. Tacy przedsiębiorcy sa spaleni w przedbiegach żadnej pomocy znikąd żeby wesprzeć!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zniesmaczona(2015-03-03)
 • co masz na myśli pisząc o wsparciu, chyba nie takie jak dostali górnicy, bo to jest zżuta na nierentowny węgiel, wsparcie dostaje się w UP albo sięgając po dotacje UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  młodysprawny(2015-03-03)
 • Byłem już 4 stażach. Zawsze byłem kolejnym stażystą, a po mnie przyszli kolejni. Po co zatrudniać kogoś, gdy można brać kolejnych pracowników za darmo? Jest się murzynem od wszystkiego, a normalni pracownicy traktują cię co najwyżej, jak zło konieczne. Szansa na zatrudnianie są marne, jeśli nie żadne. Na 11 osób 3 znalazły pracę? To znaczy, że 8 z 11 osób nie zostało zatrudnionych!! To kiepski wynik. A i człowiek mało czego się nauczy, bo pracodawca, nie będzie tracił czasu na uczenie kogoś kogo i tak po pół roku wywali na zbity pysk. Nie jestem pewien czy te programy stażowe są potrzebne, ale na pewno wkurza mnie ten idiotyczny, optymistyczny ton wypowiedzi całkowicie mijający się z prawdą. PortEl. pl też pewnie stażystę, którego po pół roku wywalą. Bo przecież tylko głupi nie weźmie darmowego murzyna, prawda?
 • Staz dobra aprawa,ale jesli kieruje sie np.storzala z 10 stazem do stolarni na staz to moim zdaniem jest to wyzysk pracownika
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezrobotny1999(2015-03-04)
Reklama