UWAGA!

Jutro ogłoszenie konkursu na budowę drogi 503

 Elbląg, Jutro ogłoszenie konkursu na budowę drogi 503

Dziś (27 września) rano Zarząd Województwa podjął decyzję o ogłoszeniu w dniu 28 września konkursu w ramach Poddziałania 5.1.6. Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny Osi priorytetowej V Infrastruktura transportowa i lokalna. Prezydent Elbląga może już składać wniosek wraz z posiadaną dokumentacją przebudowy elbląskiego odcinka 503`ki – informuje członek Zarządu Grzegorz Nowaczyk.

- Mając na uwadze konieczność przyśpieszenia wydatkowania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, Zarząd Województwa uchwałą nr 43/864/10/III podjął decyzję – jutro ogłaszamy konkurs umożliwiający Prezydentowi Elbląga złożenie wniosku na przebudowę ulic Rycerskiej, Pocztowej, Robotniczej, Browarnej i Mazurskiej czyli miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503. Mogę - mam nadzieję - być spokojny o powodzenie procedury wnioskowania, skoro mamy od przedstawicieli elbląskiego Urzędu Miasta zapewnienia o gotowej dokumentacji i projekcie przebudowy tych ulic – komentuje dzisiejszą decyzję Zarządu, Grzegorz Nowaczyk.
       W ubiegłym tygodniu rzeczniczka elbląskiego magistratu poinformowała, że „Władze miasta od dłuższego czasu są przygotowane do realizacji tej inwestycji. Mamy dokumentację techniczną, mamy pozwolenie na realizację przebudowy tej drogi.
       Dzisiejszą decyzją Zarząd Województwa otworzył władzom Elbląga drogę do uzyskania niezbędnego dofinansowania na tak bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców przebudowę kluczowych ulic Elbląga.
       - Jestem spokojny, że pracownicy elbląskiego Urzędu po raz kolejny sprawnie zorganizują pracę w procedurze aplikowania o środki – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
      
      
      
informacja nadesłana przez biuro Grzegorza Nowaczyka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Końkurs, uśmiać się można. Dokumentacja jest, gdzie przeniosą ludzi w zamieszkałych jeszcze budynkach które są zaznaczone do rozbiórki? Chyba nic się nie zmieniło w kwestii dwupasmówki?
 • No pani rzecznik, a tą inwestycję można robić w Parku Modrzewie, czy nie? Chodniki są na terenie parku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inwestor(2010-09-27)
 • I to jest kandydat na ktorego trzeba i warto zaglosować, niby z PO, ale czujacy potrzeby mieszkańców, a nie tylko swojej grupy interesy.
 • Jeśli ma być nowa droga w tym miejscu, to chyba tylko dwupasmowa. W końcu w niedalekiej odległości będą wkrótce działać dwie duże centra logistyczne :) tzn. port (daj Boże będzie przekop) i Modrzewina, czyli to na co stawia Prezydent. Nie wyobrażam sobie drogi jednopasmowej w tym miejscu, tym niemniej że część tej drogi już jest dwupasmowa, a gdzie nie gdzie nawet przedzielona pasem zieleni. Brawo, jestem jak najbardziej za. .. .. taka długa prosta. .. .jak Trasa Czerniakowska :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eskobedo(2010-09-27)
 • Gierki pod publikę. Zamiast ustalić z obecnymi władzami co jest dobre dla miasta to wyrywa się po tylu latach przed szereg że niby może coś zrobić. Łatwo się pokazać wielkim za cudze pieniądze i cudzą pracę.
 • Może jeszcze pan Grzegorz przepchnie w GDDKiA zjazd z S7 na Skrzydlatą oraz zjazd z S22 do Gronowa Górnego, Rapsodii? Następne wybory przecież tak daleko.
 • Czy redakcja może konkretnie napisać kto przesłał? Czy z biura sztabu Nowaczyka czy Urząd Marszałkowski. KONKRETNIE
 • Nigdy na niego nie zagłosuję bo to manipulant jak cała Platforma razem z Tuskiem Radziszewską i całą tą bandą. Wcisła naczele ze Strzelcem i ta dyrektorka szpitala.
 • Ludzie, cieszmy się, że mamy "swojego" człowieka w Urzędzie Marszałkowskim, człowieka zakorzenionego w Elblągu i dbającego o interes Elbląga. Nowaczyk powinien być Prezydentem Elbląga, bo ten obecny pożal się Boże, wydaje pieniądze na drogi donikąd, puste porty, drogie hale sportowe nie dla zwykłego człowieka a nie chce Orlików, boisk na których wreszcie mogliby młodzi ludzie znaleźć alternatywę dla komputera lub piwka. Co z tego Elbląga zrobiła ta władza to woła o pomstę do nieba. Ludzie, opamiętajcie się i przestańcie wreszcie głosować na emeryta, bo w ten sposób głosujecie za Elblągiem tylko dla emerytów. Nie mam tu nic przeciw ludziom w wieku emerytalnym, wręcz przeciwnie, sam już jestem blisko i nie chciałbym mieszkać w mieście samych staruszków. Młodzi ludzie wprowadzają koloryt i energię, ale będą to robić gdzie indziej, bo w tym mieście ta władza ich nie lubi, oni to widzą i czują i głosują nogami - jadą do Trójmiasta, Warszawy lub jeszcze dalej.
 • A ja wnioskuję, żeby były ścieżki rowerowe do samego Tolkmicka. Czy ta dokumentacja to przewiduje? Jeżeli nie, to proszę poczekać na następny konkurs. Bez tego ta inwestycja będzie kolejnym dywanikiem dla ścigaczy ( tak jak droga, która prowadzi z Elbląga od strony Bielan do Łęcza). Nie macie Państwo pomysłu na turystykę dla Elbląga? - tylko sensowne połączenie ( rower, pociąg, szlaki piesze, konne) z Wysoczyzną Elbląską są dla tego miasta ratunkiem. Tylko współpraca w tym zakresie miasta z ościennymi gminami jest wybawieniem dla miasta i regionu. Sami nie znaczymy nic!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koniara(2010-09-27)
 • ale dmuchają balon- a prawda wyjdzie po wyborach-- tak jak to w tuskolandi
 • tylko przyszli radni Pis-u mają program - najlepszy i na nich trzeba głosować
Reklama