UWAGA!

Kamień wmurowany, inwestycja rośnie

 Elbląg, Rektor PWSZ prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska opowiadała dziś o początkach inwestycji przy Al. Grunwaldzkiej
Rektor PWSZ prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska opowiadała dziś o początkach inwestycji przy Al. Grunwaldzkiej (fot. AD)

To piękny projekt na miarę XXI wieku - mówiła podczas dzisiejszej (29 września) uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę elbląskiej PWSZ rektor uczelni prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu realizuje projekt pn. Rozbudowa i modernizacja Infrastruktury dydaktycznej PWSZ służącej do kształcenia kadry nowoczesnej gospodarki, ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne. Placem budowy jest teren przy Al. Grunwaldzkiej, głównym elementem zaś dobudowa kolejnego skrzydła i wyposażenie powstałego tam zespołu specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi. W obiekcie powstanie 12 nowych laboratoriów skoncentrowanych w 3 zespołach: zespół laboratoriów monitoringu i ochrony środowiska, zespół laboratoriów elektrotechnicznych, zespół laboratoriów technologiczno-eksploatacyjnych. W nowym obiekcie powstanie 9 nowych sal audytoryjnych, wykładowych i seminaryjnych, w tym duża sala audytoryjna na 300 osób, z których korzystać będą mogli wszyscy studenci PWSZ w Elblągu.
       - Historia działań, które doprowadziły do dzisiejszej uroczystości, rozpoczęła się właściwie w 2006 r., kiedy projekt inwestycji był przygotowywany – mówiła dziś rektor PWSZ prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska. - Inicjatorem był ówczesny rektor, mój kolega, prof. Zbigniew Walczyk oraz jego współpracownicy. Chciałabym podkreślić również rolę dyrektora Instytutu Politechnicznego doc. Jarosław Niedojadało, który osobiście był zainteresowany tą inwestycją. Ostatecznie w styczniu 2007 r., kiedy to Rada Miejska zatwierdziła plany Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, nasz projekt został wpisany na listę indykatywną i figurował pod nazwą Rozbudowa i modernizacja Infrastruktury dydaktycznej PWSZ służącej do kształcenia kadry nowoczesnej gospodarki, ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne – i z resztą tak funkcjonuje do dziś – kontynuowała pani rektor. - Przedmiotem tego projektu jest modernizacja i przebudowa budynków przy Al. Grunwaldzkiej, powstanie nowych sal seminaryjnych i ich wyposażenie oraz nowoczesne wyposażenie laboratoriów. Na szczególną uwagę zasługuje to, że w projekcie jest integracja systemu informatycznego szkoły z siecią optyczną Pionier, co dla nowoczesnej uczelni jest rzeczą bardzo ważną – podkreślała profesor Piekarek-Jankowska. - A także wdrożenie legitymacji elektronicznej studentów. Właściwie wiele tych rzeczy wdrożeniowych mamy już poważnie zaawansowanych – dodała. - Sieć Pionier już istnieje, węzeł jest w naszym budynku, a z Urzędem Miejskim prowadzimy rozmowy dotyczące wdrożenia nowoczesnej legitymacji.
       Rektor PWSZ – bardzo zadowolona i wyraźnie przejęta – podkreślała dziś, jak ważnym momentem jest wmurowanie kamienia węgielnego: - Choć właściwie inwestycja jest już w 1/3 zrealizowana – zauważyła. - Jej elementem jest bowiem remont starego budynku dydaktycznego przy Al. Grunwaldzkiej. W tej chwili jest on całkiem nowy i mamy nadzieje, że 4 października uda nam się wprowadzić do niego studentów.
      

 


       Cała inwestycja PWSZ przy Al. Grunwaldzkiej pochłonie blisko 26 mln zł. Znaczna część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na wyposażenie laboratoriów i wdrażanie nowych technik nauczania. Zakończenie prac, których wykonawcą jest firma Mostostal Warszawa S.A., przewidziano na koniec maja 2011 r.
       - W przyszłym roku akademickim będziemy mieć do dyspozycji nowy obiekt – już dziś cieszy się rektor uczelni.
       W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Grzegorz Nowaczyk.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "W przyszłym roku akademickim będziemy mieć do dyspozycji nowy obiekt – już dziś cieszy się rektor uczelni"- co nie zmienia sytuacji, iż rozpoczął się już w Elblągu problem z rekrutacją przyszłych studentów i będzie jeszcze gorzej, dalej nie ma i nie będzie dla absolwentów pracy, ubożeje społeczeństwo i nie stać ludzi na studia. Więc PO co te inwestycje ???
 • jeszcze więcej naprodukują bezrobotnych z super dyplomem PWSZ. Ta uczelni to porażka a jej dyplomem to sobie du. .można wytrzeć. Przez tą szkołę roboty trzy lata nie mogłem znaleźć.
 • ale Nowaczyk się pcha do przodu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pisowiec(2010-09-29)
 • www. grzegorz. buraczek. com ---> ale sie pcha do koryta burak jeden
 • kto to ten Nowaczyk, że ostatnio od miesiąca non stop go widzę na niemalże wszystkich uroczystościach, imprezach itp, nie znam gościa! Ostatnimi laty na tym portalu w ogóle o nim nic nie było, żadnych zdjęć itp. a teraz gościu pojawił się znikąd i ciągle się (i go) lansują. Kto to taki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niewtajemniczony(2010-09-29)
 • no pisałem, że strach podejść nawet do słoika z ogórkami by "ten" się w nim nie pojawił - żenada.
 • No widzicie, ja gościa znam i szanuje a Was się pytam bo gdzieś ze słyszenia, że prezydentem naszego miasta jest ten. .. no. .. ten. .. a Słonina a tego typka to ja ja nigdzie nie widziałem ani razu na żadnej imprezie.
 • PWSZ - kamień wmurowany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  były elblążąnin(2010-09-30)
 • chłopcy, jakbyście łaskawie chcieli zauważyć, to rozpoczeła sie kampania wyborcza. gołym okiem widać, że nie pasujeciie do demokracji z swoim małym zakompleksionym ego, a już na pewno nie żeby mieszkać w USA, tam dopiero podczas kampani wyborczej byście wpadli w kompleksy. tylko w elblągu idea i komunistyczna wiecznie żywa. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kargul i pawlak(2010-09-30)
 • Nowaczyk po kampanii zniknie tak samo nagle jak się pojawił
 • młodzieżówka PiS niech lepiej Nam powie co to za człowieczek na prochach występuje w tym filmie www.telewizjapowszechnapolakow.pl
 • Z czego tu się cieszyć, przecież to tylko PO to aby wyciągnąć od tych biednych ludzi pieniądze. A pracy i tak nie będzie. Mamy bardzo wykształconych bezrobotnych!
Reklama