UWAGA!

Kiedyś giełda, teraz pub

 Elbląg, Kiedyś giełda, teraz pub
fot. Anna Dembińska

Trzy poziomy, klimat dawnych lat i główny bohater czyli piwo, zarówno lane i butelkowe – otwarcie Specjal Pubu zbliża się dużymi krokami. Obecnie trwają ostatnie prace budowlane, a koniec inwestycji ma nastąpić do końca grudnia. Zobacz zdjęcia obiektu oraz wizualizacje.

W 1744 r. wybudowana została tam Stara Giełda, przy okazji budowy Mostu Wysokiego na rzece Elbląg. Budynek z czasem uległ ruinie i został rozebrany, a na jego miejscu w 1790 r. powstał obiekt Nowej Giełdy, który zmieniając właścicieli i przeznaczenie, przetrwał do 1945 r. Po 68 latach miejsce to ma odzyskać dawny blask za sprawą powstającego Specjal Pubu.
       Będzie to obiekt trójpoziomowy, w którym nie tylko będzie można napić się piwa, ale i coś przekąsić. Ponadto znajdą sie tam sale odpowiednio wyposażone do zorganizowania w nich konferencji biznesowej, posłuchania muzyki lub obejrzenia wydarzenia sportowego na dużym ekranie. Lokal swoim wystrojem będzie nawiązywał do historii naszego miasta oraz miejscowego browaru. W pubie znajdą się piwa lane i butelkowe, wszystkie z Grupy Żywiec.
       – Koniec inwestycji w zakresie budowalnym to 31 grudnia. Jestem zobligowany na koniec roku przekazać informację do miasta, zgodnie z podpisanym aktem notarialnym, że inwestycja została zakończona i odebrana przez odpowiednie jednostki. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a w grudniu zaczniemy wyposażać pub w meble – wyjaśnia Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu i dodaje: – Chcemy, aby było to miejsce otwarte dla każdego.
       Jak wyjaśniał dyrektor wybrano już operatora, wiadomo jedynie, że będzie to rodzima firma.
       – Cieszę się, że będzie to operator z Elbląga, był na to konkurs, zgłosiło się wielu chętnych – mówił dyrektor elbląskiego browaru.
      
mw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a co jeżeli przyjdzie cofka ? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  ciekawskax34(2013-10-31)
 • a czy EB też będzie ???
 • EB nie będzie, grupa żywiec się do niego nie przyznaje bo jest im solą w oku.
 • He, od samego początku było wiadomo, że prowadzić to będzie Pan Lesz. .Wysz. .. z Cel. .. I chyba dobry wybór. Nie dziadują chociaż
 • Niech lepiej cos zaczna robic w kierunku typu budowa fabryki na minimum 2000 tys osob bo sa takie To te miasto odzyje!!! Wilku dawaj czadu hehe bo cie owce skopia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  7
  kokainaa(2013-10-31)
 • Same dobre wiadomości. Ale to efekt dzialania poprzedników i sprawnego dzialania Browaru. A kiedy usłyszymy coś o nowych, inteligentnych, służacych elblążanom pomysłach prezydenta Wilka, po kilkunastu latach przygotowań powinien sypać nowymi działaniami, jak z rękawa, a tu marazm, ustawianie swoich i czekanie na Godota, czyżbyśmy się mylili wybierając PiS do władzy. ?
 • Choć piwa spod znaku haJ HITLER NIE PIJAM, bo nie przypomina nawet piwa z wielką lubością wspominam początki EB jego bukiet i smak i napis świadczący o wyprodukowania w Browarze Elbląskim. Tak jak rozliczne rzesze zabytków kultury materialnej tych ziem zaprzepaszczono z kretesem tak i tradycje i kuchnię miejscowego browaru odesłano w nicość oferując w zamian smutne i prymitywne substytuty. Tego komuchom i obecnym "animatorom naszej rzeczywistości z bożej łaski" nie mogę darować, bo miasto, w którym przyszedłem na świat sprowadzili do parteru i poziomu potrzeb im należnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  2
  AMalejużniekoniecznie(2013-10-31)
 • Będzie Piwko EB :) SUPER :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  STASIUKPATRYK(2013-11-01)
 • piwko eb będzie także super :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  DJ.PATRONIX:)(2013-11-01)
 • Taaaaa. .. .. napijesz się piwa EB; ) jak pojedziesz do Niemiec i sobie przywieziesz ha ha ha.
 • 100%prawdy!
 • wielkia mi rzecz otworzą pub. .. .. a browar pewnie będzie po 5 lub 6 zł. .. .. ciekawe kogo na to stać. .. .
Reklama