UWAGA!

Kilometr ścieżki za prawie półtora miliona

 
Elbląg, W tym miejscu dotychczas istniejąca ścieża rowerowa się urywa
W tym miejscu dotychczas istniejąca ścieża rowerowa się urywa (fot. Witold Sadowski)

Firma Skanska wygrała przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Bielan do Zajazdu. Ten kilometrowy odcinek ma być częścią trasy prowadzącej w przyszłości do Próchnika i ma być gotowy do końca czerwca przyszłego roku. Miasto zapłaci za tę inwestycję milion 430 tysięcy złotych.

Budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Próchnika domagali się mieszkańcy. Ich wniosek wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim. Za 200 tysięcy złotych miasto przygotowało dokumentację projektu, teraz rozstrzygnięto przetarg na budowę pierwszego, kilometrowego, odcinka ścieżki - od Bielan, gdzie dotychczasowa ścieżka się urywa, do Zajazdu, do wysokości ulicy Kruczkowskiego.
       Oferty w przetargu złożyły dwie firmy, tańszą na kwotę 1,4 miliona złotych, złożyła Skanska i to ta firma rozpocznie wkrótce inwestycję. Ścieżka powstanie na terenie należącym do miasta, wzdłuż ulicy Fromborskiej. Wykonawca oprócz ścieżki wykona także oświetlenie, konieczna będzie również wycinka niektórych drzew, przebudowa przepustu i zlikwidowanie istniejących kolizji z istniejącą już infrastrukturą techniczną. Prace mają być zakończone do końca czerwca przyszłego roku,
       Co z pozostałym odcinkiem ścieżki do Próchnika? W wieloletnim planie inwestycyjnym zapisano, że ma być on gotowy do 2016 roku, a cała inwestycja ma kosztować w sumie prawie 4 miliony złotych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama