UWAGA!

Kolejna fabryka na Modrzewinie

 
Elbląg, Budowa fabryki rozpoczęła się kilka dni temu
Budowa fabryki rozpoczęła się kilka dni temu (fot. Michał Skroboszewski)

Elbląska firma Lira rozpoczęła na Modrzewinie budowę fabryki opraw oświetleniowych. Inwestycja za 18 milionów złotych ma być oddana do użytku w połowie przyszłego roku. Ma tutaj pracować od 100 do 120 osób.

Fabryka będzie się mieścić przy skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II i Kwiatkowskiego, na gruncie, które spółka już w 2009 roku kupiła od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W marcu tego roku firma otrzymała zezwolenie na działalność w strefie, a w ostatnich dniach rozpoczęła budowę.
       - Przez ostatnie lata zmienił się trochę projekt naszej inwestycji. W pierwszym etapie powstanie hala fabryczna o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych, w której będziemy produkować oprawy oświetleniowe. Planujemy oddać ją do użytku już w czerwcu przyszłego roku. W kolejnych etapach powstanie magazyn i biurowiec – mówi Łukasz Lasota, prezes firmy Lira Lighting.
       W sumie Lira zainwestuje w Elblągu 18 mln złotych, stworzy na Modrzewinie centrum badawczo-rozwojowe, które będzie zatrudniać w sumie około 100-120 osób. „W wyniku wdrożenia prac badawczo-rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną (wydajnością świetlną) oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia). Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem. Realizacja projektu pozwoli na dodatkowe zatrudnienie 11 nowych pracowników” - informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
       Lira istnieje od 1983 roku, zajmuje się wytwarzaniem opraw oświetleniowych o nietypowych kształtach, wzornictwie i nowoczesnych technologiach. Zrealizowała wiele inwestycji w tym zakresie, m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Sky Tower we Wrocławiu, oświetliła też elbląski plac Dworcowy.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama