UWAGA!

Kolejne podejście do rozbudowy teatru

 Elbląg, Kto wyremontuje elbląski teatr
Kto wyremontuje elbląski teatr (fot. Michal Skroboszewski)

Elbląski teatr szuka wykonawcy remontu. To już kolejna próba, dwa lata temu przetarg zakończył się niepowodzeniem z powodu braków formalnych w jedynej ofercie.

Bardzo duże zmiany czekają elbląski teatr. „Projektowana rozbudowa to bryła budynku 5-ciokondygnacyjnego o funkcji użyteczności publicznej” - możemy przeczytać w ogłoszeniu o przetargu. Co ma się zmienić?

Teatr ma być rozbudowany o pracownie tematyczne oraz o przestrzeń funkcyjną: małą scenę, salę do prób czytanych i sytuacyjnych, zaplecze teatralne. Zwiększona ma być też powierzchnia ekspozycyjna. „Rozbudowa obejmuje utworzenie nowej bryły, tj.: wejścia na Dużą Scenę - do budynku Teatru od ul. Teatralnej wraz z zagospodarowaniem terenu i przebudową parkingu. - możemy przeczytać w ogłoszeniu.

  Elbląg, Wizualizacja wejścia do teatru od ul. Teatralnej z roku 2019
Wizualizacja wejścia do teatru od ul. Teatralnej z roku 2019

Oferty można składać do 16 kwietnia. Wtedy też powinniśmy poznać ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców. Najlepsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.), okresu gwarancji (30 proc.) i doświadczenia kierownika budowy (10 proc.).

Przypomnijmy, że w 2019 r. był już ogłoszony podobny przetarg. Wówczas skończył się on fiaskiem. Jedyna oferta, która wpłynęła, miała braki formalne.

W teatrze jest realizowana właśnie termomodernizacja obiektu. Prace mają potrwać do czerwca i kosztować ok. 2 mln złotych. 

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • po co naszemu miastu dwóch wice-prezydentów ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  3
  fsdffsdfs(2021-03-29)
 • Teatr swoj widze ogromny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Elemelek.(2021-03-29)
 • To jakis zart albo remont albo kogoś zwolnic w trybie natychmiastowym.
 • Czy ja dobrze zrozumiałem? Ocieplacie budynek do generalnego remontu? To albo ten przetarg to fikcja albo ocieplenie po znajomości. .. .Wałek goni wałek i co miłościwie panującym zrobisz
 • Czekam i może się doczekam panie prezydencie miasta ELBLĄG!!!!!
 • Rozbudowa teatru? Po co? Teatr musi spełniać społeczne znaczenie sztuki i wspomóc zmienić zgniłe społeczeństwo -czytaj klasę średnią, bo teatr dla robola nigdy nie był i nie będzie. Elbląski teatr to odgrywanie lektur szkolnych i sprowadzanie szkół średnich na „sztukę”. Stanisławski miał rację, twierdząc, że prawdziwych aktorów będzie, co raz mniej. Kto ma grać role dramatyczne? Szczęśliwa, uśmiechnięta dziewczynka, która zaraz po ogólniaku dostała się ba łódzką? Gdzie ona była? Co ona przeżyła? Jakich emocji doświadczyła? Dramat jest, ale w tym jak Ci aktorzy grają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  15
  Stanisławski(2021-03-29)
 • Ten Teatr to jedno wielkie nieszczęście. Remont - to będzie najlepszy Spektakl w jego dorobku. Pośród murarzy i malarzy ściennych trzeba poszukać prawdziwych artystów. Aktualny zespół artystyczny tej Sceny to młodociane niedołęgi i krzykacze - emeryci - z pretensjami do całego Swiata.
 • miastu potrzebnych jest 7 wice prezydentów bo to fajne i demokratyczne, elblag to stan umysłu, w naszym mieście jest problem ze wszystkim głownie z postsowieckim myśleniem ale panowie u władzy mówią że jest fajnie i dobrze i zrobili z miasta dużą wieś patologiczną
 • jak to jest, że jak jest coś pożytecznego to trzeba lat żeby w tym skansenie coś załatwić(teraz teatr/ ciągle brak strażnicy dla strażaków. .. )a jak trzeba znajomka po linii partyjnej nissana wciągnąć na pokład to nieważne, że nie jest potrzebny - miejsce się znajdzie i to za dziesiątki tysięcy miesięcznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  misiek778(2021-03-29)
 • Teatr jest instytucją wojewódzką, prezydentowi nic do tego.
 • w latach 70-80 elbląg był rozwiniety przemysłowo-kulturalnie; pegaz, jaszczur, kluby inteligenckie, i niby była komuna. a teraz komuchy są a w reszcie kraju dobra zmiana i miasto leży na łopatkach. czyja to wina ???
 • elblag i jego samorząd to istny dramat.
Reklama