UWAGA!

Kolejni związkowcy wywiesili flagi

Już trzy związki zawodowe w Elbląskich Zakładach Energetycznych popierają akcję Solidarności, która walczy o prawa pracownicze w planowanej restrukturyzacji sektora energetyki w kraju.

Na budynku elbląskiego zakładu zawisły flagi Solidarności, Związku Zawodowego Inżynierów i Techników oraz Związku Pracowników Energetyki.
     Już kilka tygodni temu energetycy, zrzeszeni w Solidarności, wywiesili flagi na znak protestu wobec tego, że Ministerstwo Skarbu w procesie prywatyzacji nie bierze pod uwagę pakietu socjalnego, dającego pracownikom gwarancje miejsc pracy i odpraw. Jan Bachorski, szef Solidarności w zakładzie elbląskim powiedział, że komisja krajowa zamierza wejść w spór zbiorowy z rządem.
     - Uczynimy to, jeżeli nie zmieni się stanowisko Ministerstwa Skarbu. Decyzja zapadnie najprawdopodobniej 28 maja – powiedział.
     Związkowcy nie wykluczają jednak wycofania się ze sporu.
     - W każdej chwili możemy to zrobić, jeżeli tylko ministerstwo zechce z nami usiąść przy stole i negocjować - powiedział Jan Bachorski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "A moim zdaniem to prywatyzację należałoby zatrzymać, a prywatyzacji to chciala właśnie Solidarność. Związkowcy muszą zrozumieć, że prywatyzacja nie jest dla ludzi pracy najemniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stefan(2002-05-24)
 • Popieram stanowisko Ministra Skarbu na prywatyzację tego sektora i zdecydowane rozbicie monopolu - wszechewaładzy ZE na rynku poprzez ciągłe windowanie cen oraz bezwględne traktowanie zwykłych obywateli , którym za niezapłacenie rachunku jednomiesięcznego odcina się dopływ prądu . Za nasze pieniądze pobudowaliście sobie "pałace" , w których brakuje tylko złotych klamek .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec napływowy(2002-05-27)
 • zgadzam sie z poprzednikami. Zburzyc porzadne budynki, wykopac ziemianki i tam przyjmowac klientow .Wrocmy do przeszlosci, dajmy wszystko darmo, arachunki ureguluja nasze dzieci lub wnuki o ile jeszcze bedzie cos polskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  barometr(2002-05-28)
Reklama