UWAGA!

Teraz ja - Kolejny absurd na drodze 503

 
Elbląg, Na budowie 503
Na budowie 503 (fot. WS).

Od niedzieli zamykają drogę na odcinku od Kadyn do Janówka. Zamkniecie odcinka planują do kolejnego poniedziałku. Ponieważ mieszkam w połowie tego odcinka, pytam, jak organizatorzy tej „imprezy” wyobrażają sobie egzystencję moją i innych mieszkańców.

Jak mamy zawieźć dziecko do przedszkola i opiekunki? Jak mam dojechać do pracy i z niej wrócić? Tylko niech mi nikt nie pisze, że iść pieszo, bo po gorącym asfalcie? Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żedy położenie asfaltu czy innych warstw bitumicznych wiązało się z zamknięciem jedynej i mocno uczęszczanej drogi. Niedawno Elbląg remontował ulicę Fromborską i tam robiono jeden pas ruchu, a drugim wahadłowo poruszały się pojazdy. Ale tu oczywiście tak się nie da.
       Od półtora roku kopią doły i zasypują piaskiem, odkopują i znowu zasypują. A teraz wpadli na kolejny pomysł, jak utrudnić ludziom życie. Zalecają objazdy przez Pogrodzie, ale żeby dojechać do Pogrodzia, muszę przejechać przez Janówek. A potem do Kadyn. Zamiast jeden kilometr, prawie 30 kilometrów. Pestka. Tylko kto mi za to zwróci pieniądze? A tak w ogóle, to tam również prowadzone są prace i przejazd tym odcinkiem to prawdziwa przeprawa. Brak słów.
       A potem na kolejny tydzień zamkną odcinek Janówek – Tolkmicko i na pół miesiąca odetną mi drogę do pracy. Oby na pół miesiąca, bo do tej pory nie dotrzymują żadnych terminów. A słyszałem też, że nie jest to jedyny odcinek zamykany całkowicie dla ruchu pojazdów.
       Nie wspomnę już, że nie chciałbym być na miejscu ludzi oczekujących na przyjazd karetki lub straży pożarnej z Tolkmicka z powodu zamknięcia drogi. Bo ja już się nie łudzę, do mnie nie dojadą.
       Tak w ogóle to remont tej drogi nadaje się do nagłośnienia na cala Polskę, jako przykład, jak nie powinno to wyglądać. Teraz nasypują żwir na asfalt jako podkład pod asfalt, rozgarniają, jeżdżą walcami, a w nocy to rozkopują i wbijają osłony rur w przepustach. Tak samo było ze studniami. Ale już nic tu nie dziwi.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.4 16 39

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przebudowa tej drogi nigdy się nie skończy. POZIOM NIEKOMPETENCJI INWESTORA, WYKONAWCY I NADZORU SIĘGNĄŁ HIMALAJÓW. Więcej już nie napiszę, bo mi się niedobrze robi. GDZIE JEST INŻYNIER KONTRAKTU I ZA CO TEN IGNORTANT PIENIĄDZE BIERZE??? Pytam się, za co??!! Kto mu płaci???
 • Ktoś prowadzi nadzór nad tą inwestycja. Odpowiedzialny za stan rzeczy jest kierownik budowy i inspektor nadzoru. Trzeba pisać skargi do nich. Wykonawstwo tej inwestycji to pomyłka, kompletny brak harmonogramu prac, logicznego planowania. Ciekawe na jaki czas wykonawca udziela gwarancji na wykonane prace?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  jaśnieja(2013-10-06)
 • Tak to się kończy jak jest wszechobecny nepotyzm i ustawiane przetargi. U nas nowa pani w rachubie nie potrafiła wystawić zaświadczenia ( średnia zarobku z 3 miesięcy ) W praniu okazało się czyja to córeczka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  STARYDINO(2013-10-06)
 • Niech dalej wybierają "najtańszych" a gminy nie wyrobią na odszkodowania przy rozgarniętym prawniku.
 • Budowy drogi te nasze urzędasy nie potrafią dopilnować ale budowy Urzędu Gminy w Tolkmicku to już zupełnie inna Bajka ( tam robota idzie pełną parą ).
 • Cyt. za jaśnieja: "Odpowiedzialny za stan rzeczy jest kierownik budowy i inspektor nadzoru. Trzeba pisać skargi do nich". Toż to tak jakby na Berdyczów pisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  prorok(2013-10-06)
 • Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego ale nie wyłączona totalnie z ruchu - przecież pojazdy ekip robotniczych, wywrotki itd. będą tam jeździły to Ty będziesz się tam poruszał na tych samych zasadach jako mieszkający przy tym odcinku drogi. Ale jakby nic nie robili z drogą to bys tez narzekał, że dziury itd. Kurde ludzie trochę się trzeba pomęczyć żeby było dobrze. ..
 • Baran
 • Baran
 • no niby trzeba sie pomeczyc, ale bez przesadu! oni nawet nie sa w polowie roboty!!! mozna przeciez jak ktos wyzej pisal, zrobic wahadlowy ruch, a nie komplikowac jeszcze bardziej
 • Znam sposób odwołanie burmistrza i wszystko będzie naprawione ten człowiek wprowadza chaos w naszej gminie.
 • moze by jakas informacje dali kiedy robia i tak dalej dzis z Elblaga dojechalem do Kadyn i mnie zawrocili barany. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  michall(2013-10-06)
Reklama