UWAGA!

Kolejny krok ku nowej komendzie

 Elbląg, Tak może wyglądać nowa siedziba elbląskich policjantów (wizualizacja)
Tak może wyglądać nowa siedziba elbląskich policjantów (wizualizacja)

486 tys. zł netto będzie kosztował projekt nowej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma z Gdańska.

Gdańska firma Primes zaprojektuje siedzibę nowej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Jej oferta okazała się lepsza od ośmiu pozostałych. Projekt ma kosztować 486 tys. zł netto.

„Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wyposażeniem i technologią (w tym strzelnicy, siłowni, archiwum, pomieszczeń biurowych itp.). Dokumentacja projektowa posłuży również do przeprowadzenia postępowania o zamówienie publiczne w celu wyłonienia wykonawcy budowy nowej siedziby KMP w Elblągu wraz z kompletnym wyposażeniem i technologią, gotowego do użytkowania” - możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej, przygotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. 

Nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Elblągu ma mieścić się przy ul. Lotniczej. Będzie się składała z trzech budynków: właściwej siedziby komendy, budynku strzelnicy i siłowni oraz pomieszczenia techniczno – magazynowego. Łączna planowana powierzchnia zabudowy wynosi ok. 3,8 tys. metrów kw., powierzchnia użytkowa – ok. 3,8 tys. metrów kw., a kubatura – 38,5 tys metrów sześciennych.

Warunki terenowe na działce przewidzianej na siedzibę komendy są trudne. „Według wstępnych badan geologicznych na terenie znajdują się niekorzystne warunki gruntowo-wodne. Pod warstwą humusu występują do głębokości kilkunastu metrów przewarstwienia gruntów nienośnych – namułów, torfów. Konieczne będzie wykonanie fundamentów płytowo-palowych (pale, kolumny betonowe lub inne wzmocnienie) pod wszystkimi budynkami.” - możemy przeczytać w ogłoszeniu przetargowym. Działka nie jest uzbrojona w media, z wyjątkiem kanalizacji deszczowej.

Projekt nowej komendy ma powstać do końca kwietnia. 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama