UWAGA!

Kolory pod kontrolą

Władze miejskie chcą wypracować ogólne zasady dotyczące kolorystyki elewacji budynków w mieście.

Takie zasady powinny zostać wprowadzone, by - jak napisał rzecznik prezydenta Artur Zieliński - "ustrzec się rozwiązań ekstrawaganckich, wyrwanych z otoczenia, zmieniających obraz architektury, a także likwidujących walory architektoniczne budynków".
     Wszak "kolor odgrywa istotną rolę w kształtowaniu wyrazu, ładu, harmonii i kompleksowego obrazu miasta" - napisał Artur Zieliński.
     Według władz samorządowych, obecnie, w sprawie tego, na jakie kolory malowane są elewacje budynków w mieście, istnieją różnice zdań pomiędzy inwestorami i samorządem, ale dotychczas spory były rozwiązywane indywidualnie i stosowano pewne odstępstwa. Teraz "należy jednak problem traktować kompleksowo i przyjąć pewne wytyczne dla poszczególnych rejonów miasta" - czytamy w informacji rzecznika.
     Prezydent chce podjąć w tej sprawie stosowną decyzję, ale chce najpierw skonsultować się z architektami i plastykami.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Proponuję,żeby budynki pobudowane za komuny były pomalowane na kolor czerwony.Wówczas okaże się,ile te komuchy nabudowali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Daltonista(2002-04-22)
 • Boże , co za kretyn ....
 • tak jegną dzielnice na czerwono a drugą na sielono a ciekawe do czego mamy zatrudnionego architekta miejskiego czy po to by prezydent ustalał wizje architektoniczną miasta penie słonina pomylił pam chyba powołanioa bezrobotni czekają a pan zabrał się za malarstwo
 • co to za idiota z tego urzędu ??
 • Elbląg jest tak jednolity architektonicznie, że tyko kolorystyki brakuje. Urody to miasto może nabrać wtedy kiedy pozwoli się na ekstrawagancję. Uroda gdańskiej i elbląskiej starówki polegała na tym, że każda kamieniczka powstawała wg osobnego projektu i na potrzeby indywidualnego właściciela. Już ujednolicono drzwi w klatkach schodowych i wszystkie są stalowe z prętami zbrojeniowymi zamiast szyby. Przy okazji kto KRADNIE ładne i często sprawne drzwi przedwojenne, by wstawiać to ohydztwo .Pomysłowe robotki z magistratu nie mają innych problemów to szukają tych zastępczych. Może dowiemy się jaki kolor ma mieć nasz miasto i jakie kary grożą za niedostosowanie do kolorystycznej koncepcji. KOLEJNY KIT
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  be-bil(2002-04-23)
 • ciekawe w jakim ganiturze chodzi ten pan pewnie szarym i mu kamienica pod krawat nie pasuje i tak graficiarze zrobia swoje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolorek(2002-04-23)
 • Mój komentarz będzie podobny do tego przy okazji Państwa tekstu o konkursie na reklamy w mieście. UM cokolwiek robi i robić będzie w zakresie wizualizacji Elbląga powinien w pierwszej kolejności zlecić opracowanie "Systemu Identyfikacji Miejskiej". Czy własnymi siłami można to zrobić? Są argumenty na TAK i NIE. Moja logika podpowiada, że warto zainwestować w zlecenie dla dużych firm spoza Elbląga mających na koncie opracowywanie systemów miejskich dla dużych ośrodków a wykonastwo dać firmom z Elbląga. Wilk będzie syty i .... Zwracam uwagę urzędników do dokonania w tej materii polskiego oddziału amerykańskiej firmy "3M"...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-04-25)
 • Kiedyś już były podobne pomysły z kolorami szyldów sklepowych . PSS miało czerwone a MHD niebieskie. Ten urzędas chyba tęskni do tamtych czasów.
 • Szkoda tylko , że przed wyborami prezydent chce malować nam świat , w dodatku tylko centrum i w bardzo widocznych miejscach . Dzielnice "ukryte" nie mają szans , a przecież ostatnio malowano je za Schihaua .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szaro-Bury(2002-04-29)
 • Do tego co napisał "Boże co za kretyn"- zapomiałeś się podpisać !!! Chyba jesteś chory na chorobę Alschajmera - czy jakoś tak? To jest taka straszna choroba!Objawia się zanikiem pamięci.Własnie to,tak jak u ciebie. - Migusiem do medyka,puki rodzina cię jeszcze nie zamyka ... Z poważaniem - Twój "kretyn"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Daltonista(2002-04-29)
 • Wiecie kto ma najlepsze pomysły? Chyba byście nigdy nie zgadli! A no właśnie ludzie uważani za - mówiąc delikatnie "wyróżniający się z szeregu"...Proszę choć przez chwilę pomyśleć. - Polcja jest w bardzo trudnej sytuacji,bo przestępcy są zazwyczaj z innej dzielnicy.No właśnie.A jak by tak pomalować bloki w każdej dzielnicy na inny kolor i do tego w tym samym kolorze poubierać wszystkich mieszkańców tej dzielnicy!No to jak by tu się pojawił jakiś obcy to by od razu taki delikwent rzucał się w oczy. Słyszałem,że już był taki experyment w elbląskim ABB i się sprawdził.No to czemu nie ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Daltonista(2002-04-29)
 • Drogi Ryszradzie, pomysł bardzo trafny, ale nie wczytałeś się w wypowiedź Rzecznika. Sytem Identyfikacj Mieskiej jest robiony od dłuższego czasu (kolorowe domki z logo BLOCH), więc teraz potrzeba nowego, odświeżonego uzasadnienia dla tych dziełań. Jest to o tyle ważne, że osoby w podeszłym wieku beda miały ułtwioną nawigację po ulicach miasta, bo ich dzieci i wnukowie będą "wpadali" tutaj przy okazji uroczystości rodzinnych, powspominać swoje licelane przygody w tym mieście. Jak wydawać pieniadze, to tak by było kolorowo!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POirytowany(2002-04-29)
Reklama