UWAGA!

Kontakty ponad granicami

47 projektów wartych 300 tysięcy euro zrealizowały w ciągu dwóch lat stowarzyszenia, organizacje i szkoły z miast Euroregionu Bałtyk. Pieniądze pochodziły z Funduszu Małych Projektów programu Phare. W siedzibie Sekretariatu Gmin Polskich Euroregionu Bałtyk w Elblągu odbyło się spotkanie podsumowujące I etap przedsięwzięcia.

Wszystkie programy, w założeniu Funduszu, miały dotyczyć zacieśniania kontaktów pomiędzy ludźmi z różnych krajów.
     - Nie ma innego sposobu na dobrą współpracę jak bezpośrednie kontakty pomiędzy Rosjanami, Litwinami, Duńczykami, Polakami czy Łotyszami- powiedział Zdzisław Olszewski, dyrektor Sekretariatu Gmin Europregionu Bałtyk w Elblągu.
     Międzynarodowe projekty, które udało się sfinansować i zrealizować z programu Phare, dotyczyły różnych dziedzin: były obozy ekologiczne, spotkania niepełnosprawnych Rosjan i Polaków, a nawet tworzenie międzynarodowego ogródka botanicznego w Mamonowie i Braniewie. Jak dodał Zdzisław Olszewski, wkrótce będą realizowane kolejne międzynarodowe projekty.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakie wymierne korzyści dadzą nam te kontakty? Czy ruszy export, a co z tym związane zwiększy się liczba miejsc pracy dla Polaków? Prosimy o konkrety! Co z tych odwiedzin w tym czasie wyniknie? Ile można się odwiedzać? Zróbcie coś konstruktywnego!
 • Czy ogródki botaniczne wpłyną na: - rozwój rolnictwa ekologicznego, - zwiększenie zatrudnienia, Prosimy o odpowiedź! Kiedy, co się zacznioe dziać we współpracy międzynarodowej.
 • A dlaczego w tych projektach i ich realizacjach zabrakło firmy ELBROL?Pan Janusz Nowak wyciągnąłby z tego funduszu zdecydowanie wiecej-On to potrafi!!!!!!!!.A potem upadłość,a pieniążki zostają.....przynajmniej w kieszeni Pana Nowaka .... no może jeszcze w kiueszeni Pana Witta-następcy Pana Nowaka w ELBROLU-tylko po co i za jakie pieniążki-bo za czyje-to wiadomo-za NASZE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze procodawca(2002-05-28)
 • A może to dobry syndyk, generuje dobrą upadłość?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik(2002-05-28)
 • RZEPKĘ I MARCHEWKĘ to sobie sama mogę posadzić, ale po co na szczeblu międzynarodowym? Proszę wytłumaczyć: o co chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie ogrodnik(2002-05-28)
 • RZEPKĘ I MARCHEWKĘ to sobie sama mogę posadzić, ale po co na szczeblu międzynarodowym? Proszę wytłumaczyć: o co chodzi? Czy teraz będzie debata: W jaki sposób utrzymywać stałą wilgoć na grządce? Ja znam odpowieź: nasikać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie ogrodnik(2002-05-28)
 • Nie ogrodnik rzepkę i marchewkę to sobie możesz sama posadzić;) Ale roslin z ogrodu botaniczneog nie za bardzo. Chyba, że Cię stać.
 • Życzę smacznego w zajadaniu roślin z ogrodu botanicznego! Mnie nie stać na ich jedzenie, ale innych stać na by je sadzić!
Reklama