UWAGA!

Teraz ja - Kopareczki-niszczyciele

 Elbląg, Kopareczki-niszczyciele
fot. AD

Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem przeciwnikiem rozwoju, modernizacji i komputeryzacji, ale jak widzę, co wyrabia się na terenie naszego kochanego miasta Elbląga, to wściekłość mnie bierze.

Tylko dwa przykłady wzięte z brzegu. Ul. Orzeszkowej, wykonywano przyłączenie budynku Straży Pożarnej do linii światłowodowej i naruszono stan nawierzchni asfaltowej (powstało wygarbienie i uszkodzenie nawierzchni asfaltowej przy krawężniku).
       Drugi przykład to słynna przebudowa ul Grota Roweckiego. Inwestycja jakże potrzebna dla płynności ruchu. Pięknieje nam miasto w tym miejscu, ale mnie sz…..g trafia, jak za nasze pieniądze coś, co nie jest jeszcze dobrze skończone, druga ekipa rozkopuje i niszczy. Krzewy wczoraj nasadzone dzisiaj są wyrywane, bo trzeba położyć w tym miejscu kabel światłowodowy.
       Pytam, ile jeszcze wody w Kumieli upłynie, zanim decydenci na poszczególnych szczeblach będą synchronizować takie działania. Przecież takie prace można zgrać w jednym terminie i w fazie budowy można wykonać prace instalacyjne. Nie trzeba niszczyć tego, co z wielkim trudem było wykonane, aby nam wszystkim żyło się lepiej.
       Przepraszam za styl, ale ciężko się skupić, gdy jeszcze mam przed oczami te małe, „niszczące” kopareczki.
      
      
stryjek998 Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.4 8 16

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • chyba się nie doczekają aż uda się to zsynchronizować, nie ich pieniądze więc po co oszczędzać, a niestety ciągle główną wadą naszych włodarzy jest niegospodarność!!!!!
 • Przebudowa Grota Roweckiego to poroniona inwestycja nie wnosząca żadnej pozytywnej zmiany w układzie komunikacyjnym miasta. Rozwalono plac w centrum Elbląga, żeby przesunąć tory o 50 metrów. Jedyny profit z tej przebudowy ma jej wykonawca, mieszkańcy zostali mimowolnymi sponsorami fanaberii starca. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  taki sobie facet(2010-10-13)
 • Podobne wybrzuszenia nawierzchni są na Kosynierów Gdyńskich, Słonecznej. Fachowcy od kładzenia sieci światłowodowej niszczą wszystko na swojej drodze i nie doprowadzają tego do porządku. Ile czasu można chodzić po rozsypanych chodnikach?!
 • Panie Waldemarze, Wykonawca takiego przyłącza zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu poprzedniego. Jeżeli tak się nie dzieje to trzeba zgłaszać Inwestorowi i inspektorom nadzoru. Wykonawcy często odtwarzanie terenu zostawiają sobie na koniec całej inwestycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-10-13)
 • "Inwestycja jakże potrzebna dla płynności ruchu. " No to teraz zobaczycie jak będzie się "płynnie" jeździło przez te wszystkie nowe światła i przejazdy tramwajowe. Inwestycja jak większość w Elblągu tylko na ładna na obrazku a w praktyce utrudniająca komunikację w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rowedzki(2010-10-13)
 • w calym miescie chodniki zniszczyli i nikt nad tym nie panuje, ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dark polska b...(2010-10-13)
 • nastepny chetny do rady miasta co uaktywnil sie tuz przed wyborami? takim autorom dziekujemy - idzcie se robic kampanie gdzie indziej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-10-13)
 • gdy wkopano ten światłowód na Moniuszki obok Kopernika to przez 3 tygodnie można było zrywać zawieszenie. Gdy zadzwoniłem na policję i zawiadomiłem o niebezpieczeństwie to tego samego dnia ekipa asfaltowała dziurę
 • synchronizacji nigdy nie będzie - woda w Kumieli się skończy i będzie tak jak obecnie - zawsze rządzą upośledzeni w tym kraju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-10-13)
 • Do STARYDINO. .. Masz rację, mimo postępu technicznego, mimo informatyzacji miasta. .. dalej organizacja ruchu w mieście, przypomina "średniowiecze". Czasem łapię się na tym, że po zmianach jedzie się wolniej, dłużej stoi w korkach. .. ale chyba tym idiotom odpowiedzialnym za ruch w mieście właśnie o to chodzi. Tak właśnie sobie wyobrażają służbę dla miasta. Najlepiej - niech spowodują poruszanie się jednie pieszo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kris_abc(2010-10-13)
 • Zmienić Prezydenta miasta, bo nie panuje nad niczym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ktoś?(2010-10-13)
 • chyba to był Rowecki? a morze sie mylę - tak samo jak Słowadzki morze albo Grunwalcka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prof Mniodek:)(2010-10-13)
Reklama