UWAGA!

Kopiec nie będzie zagrażał środowisku

 
Elbląg, Kopiec nie będzie zagrażał środowisku

Ponad półtora miliona zł będzie kosztowała rekultywacja nieczynnego już kopca na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Rubnie, w którym przez ostatnie lata składowano odpady. Dzięki tej inwestycji zgromadzone śmieci nie będą zagrażały środowisku – poinformowało Biuro Prezydenta Miasta.

Wczoraj (19 grudnia) została podpisana umowa pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie a Zakładem Utylizacji Odpadów na dofinansowanie projektu „Rekultywacja składowiska odpadów – kopca bioenergetycznego w dzielnicy Rubno Elbląg”. Umowę podpisano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
       Składowisko odpadów należące do ZUO zostało zamknięte 30 czerwca 2013 roku. Aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko zgromadzonych w tym miejscu odpadów, planowane są prace mające na celu ukształtowanie wierzchowiny i zabezpieczenie skarp przed osuwaniem się. Kolejnym etapem prac będzie wykonanie rekultywacji biologicznej, która ma na celu zabezpieczenie wód podziemnych i powierzchniowych przed skutkami wpływu odcieków, oraz zminimalizowana zostanie emisja biogazu przy jednoczesnym wykorzystaniu go jako odnawialnego źródła energii.
       Prace rekultywacyjne mają się zakończyć we wrześniu 2014 roku. Całkowity koszt projektu to 1 mln 794 tys. zł.
      
      
      
Biuro Prasowe Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ludzie pracy nie mają a oni się martwią o środowisko, odwołali budowę stadionu który mógł przynosić zyski z organizacji imprez itp, będą budować basen jak ludzie nie mają kasy od 1-30.. .to skąd będą mieli na basen ? -, -" dla rusków budują?. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  11
  maturzysta(2013-12-20)
 • Na basen kasy nie mają, ale mają za to na stadionowe imprezy?. Za mało logiki w poprzedniej wypowiedzi. Zyski ze stadionu to mrzonki.
 • A pisałem kilka lat temu żeby sypać to na Górze Chrobrego i stworzyć najwyższy szczyt narciarski. .. jak k/ Sztokholmu. .. ale " tumańswo" tego nie zrobiło. ..
Reklama