UWAGA!

Kto chętny na byłą siedzibę banku?

 Elbląg, Miasto chce sprzedać lokal po banku
Miasto chce sprzedać lokal po banku (fot. Michał Skroboszewski)

960 tys. zł – taką cenę wywoławczą lokalu po byłym banku przy ul. 1 Maja ustalili urzędnicy. Przetarg w sprawie jego sprzedaży odbędzie się 8 czerwca.

Redakcja portElu mieści się pod adresem 1 Maja 1c. Za ścianą jest pomieszczenie o powierzchni 500 m2, które stoi puste. W przeszłości był tam m.in. bank. Ratusz chciałby je sprzedać – urzędnicy cenę wywoławczą ustalili na 960 tys. zł.

Na parterze lokalu znajduje się: hol, sala operacyjna, pięć pomieszczeń biurowych, kilka pomieszczeń, które można wykorzystać w inny sposób (pomieszczenia socjalne, wc itp.). Powierzchnia użytkowa parteru wynosi 304,5 m kw. W podpiwniczeniu znajduje się skarbiec, piwnica, kilka pomieszczeń oraz ciągi komunikacyjne. Powierzchnia: 199,6 m kw.Z własnością lokalu związany jest udział do 0,274 w częściach wspólnych i niepodzielnych budynku oraz własności gruntu. Lokal użytkowy wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną, co., wentylacje grawitacyjną oraz ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej.

W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego teren jest przeznaczony na zabudowę mieszkaniową z funkcjami usługowymi. Wzmiankowana nieruchomość jest też objęta ochroną dóbr kultury.

Przetarg odbędzie się 8 czerwca. To już kolejna próba sprzedaży. W 2016 r. cena wywoławcza wynosiła 997 tys. zł, wówczas kupca nie znaleziono.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama