UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto urządzi park Dolinka?

Ratusz wyłonił wykonawcę prac modernizacyjnych w parku Dolinka. Teraz szuka firmy, która zagospodaruje poszczególne strefy w parku i dostarczy odpowiedni sprzęt.

7,3 mln złotych będzie kosztowała modernizacja parku Dolinka, a prace budowlane – o czym już informowaliśmy - wykona Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga. Umowa z wykonawcą powinna być wkrótce podpisana. choć nie wiadomo jeszcze konkretnie kiedy, ponieważ od decyzji komisji przetargowej odwołała się wykluczona firma z Podkarpacia.

 To jednak tylko część inwestycji. Wykonawca drugiej części związanej z urządzeniem poszczególnych stref wypoczynku dla mieszkańców, dostawą i montażem poszczególnych urządzeń, ma być wyłoniony w kolejnym właśnie ogłoszonym przetargu.

Władze miasta szukają firmy, która dostarczy wyposażenie m.in. do strefy seniora, siłowni plenerowej, relaksu, kącika edukacyjnego, placów zabaw dla dzieci w różnym wieku, placu zabaw na górce, mini parku linowego, street workoutu oraz wykona bezpieczne nawierzchnie w tych miejscach, utworzy dwie plaże, nasadzi zieleń. Ma wykonać również stojaki na rowery, barierki, witacze i tablice informacyjne oraz przez trzy lata pielęgnować nowe nasadzenia zieleni. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 7 października. Zwycięzca przetargu będzie musiał zrealizować prace w ciągu ośmiu miesięcy od podpisania umowy. 

Co ma się zmienić w parku Dolinka? Na dziewięciu hektarach powstanie miejsce do wypoczynku i rekreacji dla poszczególnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów. Zostanie zamontowanych około 70 różnego rodzaju urządzeń, m.in. domki, labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, zjazdy linowe i zjeżdżalnie, siłownie plenerowe, leżaki, stoły piknikowe, grille. Powstaną dwie plaże nad Kumielą, nowe ścieżki pieszo-rowerowe o łącznej długości 5 km, odnowiony ma też być amfiteatr na 253 miejsca. Całość będzie monitorowana. Wartość całego projektu związanego z modernizacją Dolinki to prawie 10,5 miliona złotych, z czego prawie 9 milionów Elbląg pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. 

 

Przypominamy wizualizację parku po modernizacji. Zobacz film. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama