UWAGA!

Kupują miejskie działki

 Elbląg, Działka przy Okrężnej zostałą kupiona za 819 tys. zł netto
Działka przy Okrężnej zostałą kupiona za 819 tys. zł netto (fot. Michał Skroboszewski)

Mimo pandemii i spowodowanego przez nią kryzysu gospodarczego, znajdują się inwestorzy chętni na miejskie grunty. W ostatnich dniach pod młotek poszły dwie niezabudowane działki - przy ul. Królewieckiej i Wyspiańskiego.

Działkę przy ul. Wyspiańskiego, o powierzchni 248 m kw., udało się sprzedać za trzecim razem. Cena wywoławcza wynosiła 70 tysięcy złotych (plus VAT). Na przetarg zgłosiło się dwóch oferentów, zwycięzcą okazało się jedno z małżeństw, które zaoferowało za działkę 100 tysięcy złotych netto. Niezabudowana nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę komercyjną do wysokości trzech kondygnacji i ma bezpośredni dostęp do ulicy Wyspiańskiego. Zywcięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działki do końca 2023 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku.

  Elbląg, Grunt przy Wyspiańskiego miasto sprzedało za 100 tys. zł netto (otofortomapa UM)
Grunt przy Wyspiańskiego miasto sprzedało za 100 tys. zł netto (otofortomapa UM)

Kupca znalazły też dwie działki o łącznej powierzchni ponad hektara, znajdujące się przy skrzyżowaniu ulicy Królewieckiej z Okrężną. Przed laty znajdowała się tu baza Ośrodka Transportu Leśnego, wykorzystywana przez Nadleśnictwo Elbląg. Budynki zostały jednak rozebrane.

W przetargu wystartował jeden oferent, licytując nieruchomość za 819 tys. złotych plus VAT. Nabywcą jest spółka Planet Beach z Warszawy, której prezesem jest znany w Elblągu biznesmen Marek Przezpolewski. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2026 r. Są one objęte planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu usługi nieuciążliwe dla środowiska.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama