UWAGA!

Teraz ja - Las w centrum miasta

Elbląg, Tak miały wyglądać zabudowania na terenie dawnego kina Syrena.
Tak miały wyglądać zabudowania na terenie dawnego kina Syrena. fot.arch.portEl

Aquapark, centrum handlowe Siódemka, galeria Porto 55, stadion i wiele, wiele innych. Ja natomiast zastanawiam się, co z terenem – działką sąsiadującą z byłym kinem Syrena przy ulicy 3 Maja.

Jest to niezagospodarowany obszar, ogrodzony obskurnym płotem, za którym rosną krzaki. Widok taki dla mieszkańców czy przyjezdnych nie jest raczej przyjemny. Patrząc na to, co się tam dzieje, wielu niedowierza i zadaje sobie pytanie: Jak to możliwe, że w 130-tysięcznym mieście takie rzeczy mają miejsce w centrum miasta i to od ładnych paru lat. Nic się nie zmienia, z wyjątkiem wysokości krzaków…
       Kiedyś słyszałem, że ma tam powstać centrum handlowe. Kolejne? Po co? Tak czy owak, obecny stan tego miejsca odrzuca i budzi zdziwienie. Uważam, że władze miasta powinny wiedzieć, że elblążanie nie zgadzają się na to, aby w centrum miasta od „wieków” istniała dziura porośnięta chwastami. Czy coś się zmieni? Przecież to doskonała lokalizacja.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.0 6 47

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ten obszar chyba jest wydzierżawiony i miasto nie może nic z tym zrobić oprócz obiecywania że już niedługo powstanie tam cos fajnego :D
 • nom fakt mialo tam powstac centrum, ale ucichlo
 • Urzędnicy sprawnie czyt. w bezwzględny sposób narzucają nam horrendalne podatki, ale jak chodzi o tą wiochę w samym centrum miasta, nic nie robią i właściwie nie wiadomo dlaczego. .. .Temat wałkowany już od dawna i powoli przyzwyczajamy się do tego, że coś takiego może istnieć w centrum pod oknami UM. Tak jak przyzwyczailiśmy się do permanentnej budowy mostów na rzece i papierowych obietnic innych ważnych inwestycji
 • chociaz troche zieleni w centum jest:D dżungla bo dżungla ale jest :D
 • wybudować tam ratusz!hańba żeby takie coś miało miejsce w srodku miasta!
 • Zrobić tam plac bankowy. Mamy za mało banków na naszych ulicach :)
 • Takich miejsc w Elblągu jest dużo więcej np róg Dąbka i Węgrowskiej miejsce uwilbiane przez smakoszy różnych trunków i młodzieży z sp 18 oraz pobliskich bloków
 • Wydaje się, że to indolencja władz miejskich. Przecież za bałagan na terenie budowy inny inwestor już dawno by miał mandat, kolegium. Przez tyle lat mógł być tu jakiś skwer, plac zabaw itp. Na Starym Mieście jak postawi się samochód w miejscu zakazanym, to nasza kochana, błyskawiczna, nieulękła Straż Miejska jest za pięć sekund i kara mandatem a nie widzi bardaku w samym centrum miasta. A może okna Urzędu Miejskiego nie wychodzą na tą stronę? Porażka, niemoc, wstyd i hańba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agenciura(2012-03-27)
 • Usłyszałem rozmowę w tramwaju że w tym miejscu tj. teren po kinie Syrena i obok a ma tu powstać obszar turystyczny. I z olsztyna elita i z mazur ma przyjeżdżać do Elbląga na ryby i grzyby. Jest staw i las będą ryby i grzyby. Gratulacje z Ratusza blisko to wędki i kosze brać i impreza następna w Elblągu. GOTOWA.
 • Drodzy "przedmufcy" to jest teren prywatny i miasto nie może w tej chwili zupełnie NIC!!! Takie jest prawo w Polsce - "własność prywatna to świętość"!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2012-03-27)
 • Autorze na ten temat na PortElu pisałem ponad rok temu ( zajżyj do archiwum) i nic się nie zmienia bo istnieje stare prawo własności. Podobnie jest na Starówce, gdzie na niedokończoną budowę Pfejfrowej nie ma siły. .Zapamiętaj, że tereny rekreacyjne dla Elbląga wyyiślili już tu Niemcy - ciąg : stadion Agrikola, dolinka, basen, i bażantarnia. I gdzieś tu powinien powstać AQua Park jeśli wogóle powinien, bo w wielu miastach podupada - straty finansowe.
 • spytajmy poprzedniego autora: www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ;:;:;:;:;:(2012-03-27)
Reklama