UWAGA!

Lider innowacji z Elbląga

Elbląg, Lider innowacji z Elbląga
Fot. ze strony www.rswi-olsztyn.pl.

7 maja na olsztyńskim zamku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na Warmińsko-Mazurskiego Lidera Innowacji 2008. Wśród wyróżnionych firm znalazł się elbląski akcent.

Spółka cywilna Unicore z Elbląga zdobyła wyróżnienie w kategorii mikroprzedsiębiorstw za wdrożenie innowacyjnych metod w zakresie organizacji pracy.
      W trzeciej edycji konkursu wzięło udział 40 przedsiębiorstw z całego województwa. W kategorii mały i średni przedsiębiorca Warmińsko-Mazurskim Liderem Innowacji za rok 2008 została firma Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak, Spółka Jawna Bracia Pętlak z Jonkowa. Natomiast w kategorii mikroprzedsiębiorstwa Optima-Szkło Agnieszka Lipska z Iławy.
     Kapituła konkursowa zdecydowała również o przyznaniu wyróżnień. W kategorii małych i średnich przedsiębiorstw nadano cztery wyróżnienia:
     - Bruss Polska Sp. z o.o.  za konstrukcję uszczelniacza dynamicznego F-less (opracowanie jego technologii produkcji) i wdrożenie metod organizacji pracy
     - Galwanotechnika Mrągowo Sp. z o.o. z Mrągowa za wdrożenie innowacyjnych w skali światowej linii technologicznych do nakładania powłok galwanicznych do niklowania, fosforanowania i cynkowania.
     - Nucleagena Sp. z o.o., Laboratorium Genetyki Molekularnej w  Zembrzusie k. Nidzicy za wdrożenie usługi LBC – cytologii na podłożu płynnym
     - Fabryka Mebli Taranko Aleksander Taranko z Morąga za innowacje technologiczne w produkcji mebli dekoracyjnych.
     Z kolei w kategorii mikroprzedsiębiorstwa nagrodzono dwie firmy:
     - Unicore s.c. z Elbląga za innowacyjne metody w zakresie organizacji pracy
     - Zakład Produkcji Szkła Tadeusz Doroszko w Kętrzynie za wdrożenie technologii zdobień wyrobów szklanych z wykorzystaniem metalizacji natryskowej oraz naklejek termoutwardzalnych.
     Ponadto kapituła konkursu zdecydowała się pozaregulaminowo nagrodzić firmę Lubawa SA za wzmacnianie pozycji województwa warmińsko-mazurskiego na mapie potencjału innowacyjnego w Polsce.
     Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkową statuetkę i możliwość posługiwania się tytułem „Warmińsko – Mazurski Lider Innowacji 2008” w określonej kategorii. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama