UWAGA!

Lorens gigant

Elbląg, Lorens gigant

Sześć metrów wysokości ma krzesło, które zostało zmontowane w elbląskiej fabryce firmy Halex. Na wiosnę krzesło stanie przy obwodnicy Elbląga – jako wizytówka elbląskiego meblarstwa.

– Elbląg to zagłębie meblarskie, a krzesło to idealny symbol tej branży – mówi Henryk Tatkowski, właściciel firmy Halex, która jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu. Konstrukcja krzesła wykonana została w zakładzie firmy Halex w Elblągu.
       Według niego dotychczas to Włosi byli europejskimi specjalistami w produkcji krzeseł, ale od kilku lat, między innymi dzięki naszej akcesji do Unii Europejskiej, transferowi know-how i ułatwionemu eksportowi, to polskie firmy są wizytówką europejskiego meblarstwa. Wartość eksportu polskich mebli w 2012 roku wyniosła 6,6 mld euro. Na ten wynik pracują przede wszystkim małe i średnie, często rodzinne przedsiębiorstwa.
       Halex specjalizuje się w produkcji stołów, ław i krzeseł. Krzesło Lorens, którego gigantyczna wersja stanie przy obwodnicy Elbląga, przy parku rozrywki „Nowa Holandia”, to jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Konstrukcja, którą będzie można podziwiać, tak jak jej pierwowzór zbudowana jest z litego drewna bukowego.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama