UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Lotnisko Elbląg

 
Elbląg, Lotnisko Elbląg
fot. arch. portEl

Obecnie bardzo dużo można usłyszeć o promocji Elbląga i szukaniu inwestorów, którzy – aby inwestować z naszym mieście – niebawem „spadną z nieba”. Nasuwa się pytanie: gdzie potencjalni inwestorzy wylądują?

Lotnisko w Elblągu, obecnie zarządzane przez Aeroklub Elbląski, jest lotniskiem sportowym. Mogą lądować tam jedynie małe samoloty, gdyż drogą startową jest naturalna, trawiasta nawierzchnia, która uniemożliwia start i lądowanie większych statków powietrznych.
       W dzisiejszych czasach na całym świecie, w tym w Polsce, możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie przewozami lotniczymi, a inwestorzy koncentrują się w miejscach, w których istnieje możliwość transportu lotniczego. Budowane są większe i mniejsze porty lotnicze, ludzie coraz częściej wybierają samolot jako środek transportu. Czy Elbląg ma szanse na wybudowanie małego krajowego portu lotniczego? Byłoby wspaniale, a co z tego wyniknie, zobaczymy.
       Od dawna mówi się, że Elbląg potrzebuje pasa startowego z prawdziwego zdarzenia. Droga startowa powinna być o sztucznej, utwardzonej nawierzchni (betonowej lub asfaltowo- betonowej). Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększyłoby atrakcyjność naszego miasta. Tutaj zamieszczam cytat, który krąży ostatnio po Internecie. „Wieloletni Plan Inwestycyjny do 2020 roku dla miasta Elbląga zakłada rozbudowę obecnego lotniska sportowego i przystosowanie do obowiązujących standardów dla potrzeb lotnictwa cywilnego w perspektywie lat 2016-2020”.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 15
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.4 8 43

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama