UWAGA!

Luksusowa willa dla elbląskiej elity

Elbląg, Luksusowa willa dla elbląskiej elity
fot. www.capitalpark.pl

W miejscu, które elblążanom kojarzy się z kinem „Syrena”, stanie niebawem luksusowy apartamentowiec „Willa Syrena”. 42 mieszkania na powierzchni 3300 metrów kwadratowych, w każdym okna od podłogi do sufitu, a na najwyższej kondygnacji wspaniałe tarasy z widokiem na miasto. Za te luksusy trzeba jednak będzie słono zapłacić. Cena za metr kwadratowy powierzchni w „Willi Syrena” to ok. 8400 zł.

Jeszcze się łza kręci w oku na wspomnienie wyburzania budynku, w którym przez dziesięciolecia mieściło się kino „Syrena”, a tu takie plany. Tradycję kina inwestor, czyli firma Alferno Investment, która wchodzi w skład Grupy Capital Park, postanowił zachować, tak w nazwie obiektu, jak i liternictwie użytym w logo. Powstanie więc luksusowy apartamentowiec „Willa Syrena”. Apartamentowiec dla elity. Jakiej? Na pewno bardzo zamożnej, bo 8400 zł za metr kwadratowy powierzchni to spora suma. Czy aby na pewno Elbląg jest gotowy na taki produkt?
     - Tak - zapewnia Artur Pietraszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu funduszu inwestycyjnego Capital Park. - Elbląg rozwija się bardzo prężnie i zasługuje na reprezentacyjny, nowoczesny obiekt mieszkalny. Powstająca przy ul. Grobla Świętego Jerzego, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Konstytucji „Willa Syrena” została zaprojektowana na wzór europejskiej zabudowy wielkich miast - Paryża, Berlina czy rodzimej Warszawy. To pierwszy tego typu projekt w Elblągu, który - zdaniem architektów - powtórzy sukces, jaki elegancka i nastawiona na jakość zabudowa neomodernistyczna święci obecnie w szybko rozwijających się aglomeracjach. „Willa Syrena” ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi młodych, których życie wyznacza rytm wielkiego miasta - intensywnie pracujących, ale i więcej wymagających od miejsca, w którym wypoczywają.
     Artur Pietraszewski podkreśla zalety lokalizacji apartamentowca.
     - Wokół koncentrują się obiekty pełniące ważne role publiczne i biznesowe w życiu miasta - mówi. - Tutaj mieszczą się najważniejsze elbląskie urzędy i instytucje. Tu zbiegają się też główne linie komunikacyjne.
     „Willa Syrena” to 42 mieszkania o powierzchni od 39 do 123 metrów kwadratowych. W każdym okna od podłogi do sufitu, przez co będzie jasno i przyjemnie. Na najwyższej kondygnacji będą ogromne tarasy z widokiem na miasto. Będą też ciche windy.
     Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w drzwi antywłamaniowe, a także system kontroli dostępu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie system kamer. Zmotoryzowani lokatorzy będą mogli zostawiać swoje auta na podziemnym parkingu.
     Już w najbliższy poniedziałek 7 kwietnia do pracy przystąpią ekipy zajmujące się fundamentami. Koniec realizacji to, jak zakłada inwestor, nie później niż październik 2009 r. Już wiadomo, że zgłaszają się pierwsi chętni do zamieszkania w tej luksusowej willi. Nie brakuje więc w Elblągu zamożnej elity.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • hm chętni to sie owszem zgłaszają ale jak słyszą cenę to się raczej wycofują. .. jakoś nie bardzo chce mi sie wierzyc że mieszkania się rozejdą jak świeże bułeczki. .. po co te luksusy - monitoring, kamienie jako wykończenie i okna na całą ścianę jeśli nijak się to ma do tego co straszy naokoło miejsca przyszłej willi i do tramwajów przejeżdżających pod jej oknami. .. .cena jak na takie warunki jest po prostu śmieszna, naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić ten cały monitoring i luksusowość miejsca jak na co dzień widzę straszącą obok budowę, tory tramwajowe i budynek na jaszczurczego-grobla - kto tędy przechodzi na pewno zrozumie o co mi chodzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sąsiadeczka(2008-04-03)
 • Okiem inwestora www.capitalpark.pl ;-) Termin realizacji: 8.2008 Powodzenia im życze :p
 • elbląska ELITA będzie kupować mieszkania typu studio wielkie na 39 metrów. Buahhahaha. Kawalerki typu studio. Dobre sobie :-))). Olsztyniaki chyba studia nie widzieli?
 • Nieco. .. .ktoś sobie pobujał w obłokach. Za taką kasę w tej chwli można kupić chatkę w NOWYM YORKU. CO z tego że centrum. Ten teren to same cieki wodne i kużawki. Wystarczy jako przykład teren obok w stronę 3 - maja. Pale po 20 metrów i dalej nie można budować nic wyższego. Życzę zdrowia temu kto tam zamieszka. To ostatnia szansa dla DEWELOPPERA oskubać frajera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sąsiad sąsiadeczki(2008-04-04)
 • Z tego tekstu wynika, że istnieją dwie grupy elity: zamożna, o której mowa i nie zamożna o której się milczy, ale która być musi skoro istnieje ta pierwsza. Co do lokalizacji to fakt, jest to centrum i to ustawia cenę za metr, w E-gu trudno szukać ładnego centrum, więc co robić tylko rzucać się na lokale z oknami w fasadzie z widokiem na Plac bo pozostałe perspektywy to dramat - ohydne blok z lat 90tych i to puste pole, ale "bogat elita" zapewne nia płaci za widok z okna tylko za ten splendor nazwy "Willa Syrena", chamsto mieszka przykładowo na Fabryczna 12 a "zomożna elita" będzie mogła sobie wypisać na wizytówkach "Willa Syrena". Trochę kpię, ale te lokale pewnie się sprzedadzą ale mało kto będzie tam mieszkał zapewne powstaną jakieś kancelarie, ubezpieczalnie i tego typu gabinety ginekologiczno-dentystyczne
 • za te pieniądze wolałabym postawić mały domek
 • A kto to jest "Elbląska elita"????
 • tylko się cieszyć, że bedzie coś ładnego i nowoczesnego w naszym prowincjonalnym miescie, gdzie za projekty urbanistyczne odpowiada jedynie sluszny Projektant/Architekt, i czas to zmienić.
 • po 1: brzydki ten kanciak; po 2: kosmiczna cena; po 3: okolica żaden luksus; po 4: co z tego, że cicha winda jak tramwaje i tak wszystko zagłuszą. .. i po 5: właściciela tego pastwiska tuż obok miasto powinno solidnie ukarać i nakazać mu budowę czegoś ładnego lub sprzedaż działki innym inwestorom
 • Nie uważam takej ceny za nieosiągalną. Cieszę sę ze w Elblągu postają takie inwestycje po podnoszą estetykę miasta do góry. Szczerze, nie chciałbym tam mieszkać ale popatrzeć jak najbardziej!!!
 • Jak to mozliwe, że Wydział Pana augustynowicza od kilku lat wystawia po jednej dzialce pod bud jednorodzinne na sprzedaż, a obecnie od ponad 0,5 roku nie ma nic. chcacy sie budować elblazanie nie maja wyboru i musza kupować drogie mieszkania. a wolnych terenow w Elblagu nie brakuje, chociazby juz nawet zaprojektowane, ale wstrzymane osiedle przy ul. Wyzynnej obok kosciola św. Floriana w stronę" pomnika". Czyżby komuś zależało na sztucznym windowaniu cen dzialek budowlanych ?
 • ale to jest właśnie polityka wybudować miejsc parkingowych mniej niż mieszkań nie myśląc o tym że tacy bogaci mają po 2 samochody (mąż jeden i żona np drugi do jazdy na zakupy solarium itp) i w sumie czemu nikt nie pomyślał też o lokalach użytkowych czemu oni muszą parkować na zewnątrz psując estetykę i zajmować miejsca Klientom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DaReCzEk(2008-04-04)
Reklama