UWAGA!

Mamy więcej pracy… administracyjnej

Trwa likwidacja Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej w Elblągu. Czy oznacza to, że zakład zniknie z mapy miasta? Nie. - Zakres robót jest ten sam, mamy tylko więcej pracy… administracyjnej - wyjaśnia Leon Budzisiak, dyrektor już Zarządu Zieleni Miejskiej.

W październiku ubiegłego roku radni podjęli uchwałę o likwidacji Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej w Elblągu. 13 listopada proces się rozpoczął i trwa do dziś.
     - Oznacza to, że przestaliśmy być spółką prawa handlowego, a staliśmy się zakładem budżetowym w 100 procentach podległym Urzędowi Miejskiemu - wyjaśnia dyrektor Leon Budzisiak. - Wcześniej mieliśmy pełną swobodę w obrocie gospodarczym, teraz - nie. Otrzymujemy dotacje, zostaliśmy ujęci także w budżecie miasta.
     Czy zmienił się zakres wykonywanych prac? Też nie.
     - Został on tylko zwiększony - dodaje dyrektor Budzisiak. - Pod naszą opieką znajdują się teraz cmentarze komunalne, którymi wcześniej dysponował Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. - To Zarząd Zieleni Miejskiej zajmuje się sprzedażą miejsc pochówku, przedłużaniem ich ważności, jak również pracami porządkowymi na terenie elbląskich nekropolii.
     Dodatkowo - co może zainteresować przeciętnego Kowalskiego - do Zarządu Zieleni Miejskiej należy zgłaszać się, gdy chcemy zorganizować na przykład imprezę w wiacie w Bażantarni lub postawić kiosk na terenie zielonym.
     Likwidacja PZM zakończy się na przełomie września i października tego roku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama