UWAGA!

Miasto chce sprzedać działkę w Dąbrowie

 Elbląg, Miasto chce sprzedać działkę w Dąbrowie
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

1500 metrów to akurat taka powierzchnia, aby np. wybudować domek jednorodzinny. To też powierzchnia działki na Dąbrowie, którą chce sprzedać miasto. Cena wywoławcza: 150 tys. zł netto.

Ratusz chce sprzedać działkę o powierzchni 1,5 tys. m2 przy ulicy Jodłowej (Dąbrowa) Jej cenę wywoławczą ustaloną na 150 tys. zł netto. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego teren jest przeznaczony na zabudowę mieszkaniową wraz z usługami.

Przez działkę przebiega sieć kanalizacji sanitarnej oraz elektroenergetyczna Inne media są zlokalizowane na pobliskich działkach. Obecnie teren jest użytkiem rolnym, aby rozpocząć inwestycję należy go najpierw „odrolnić”.

Budowa musi rozpocząć się do końca 2023 r., i zakończyć do końca 2025 r. W przeciwnym wypadku nabywca będzie musiał zapłacić kary w wysokości 15 tys. zł za każdy rok zwłoki. Przetarg odbędzie się 18 maja.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I wreszcie prezydent zakupi maseczki dla mieszkańców. Trochę późno, ale może będą już. .. zdrowotne?
 • A co z terenem pod inwestycje zwanym Terkawką? Ciągle piszą o planach a nic się nie dzieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  serdtfg(2020-04-20)
 • 150 tyś za 1500 mkw?? Do tego nieodrolniona?! Nikt tyle nie zapłaci... Można jeszcze kupić tam działki budowlane za 130 tys...
 • Cena prosto z kapelusza doliczyć 23% vat to już kwota 184500 więc cena za 1 mkw wynosi 123 zl. Brak doprowadzonych przyłączy dodatkowo jakaś linia energetyczna, działka nie odrolniona...to chyba Pan rzeczoznawca na urlopie i ktoś musiał dać zawyżoną cenę żeby później było z czego zejść. Albo ktoś kto ustalał cene wywoławczą nie ma o tym zielozego pojęcia albo nie wziął wielu czynników wpłytających właśnie na cenę.
 • Wirus szaleje a ci tylko myślą o kasie - na swoje premie ? za nic nie robienie !!!
 • Dlaczego takich kar nie placi wlaściciel od 20 lat pol hektarowej dzialki na Placu Konstytucji ? Są równi i równiejsi ? Czy prawnicy Urzędu są kiepscy?
 • co te zdjęcia takie rozchwiane, wstyd ilustrować takimi wiadomości. ..
 • @może później - Wróblewski najgorszy nierób, i jego zastępcy, i ci radni nieporadni, wzieli darmowe laptopy, siedzą w domach i martwią się nazwami rond w mieście, paranoja normalnie, i gdzie jest kłamczuch Tomczyński, który miał obniżyć diety nierobów w tym także swoją?
 • Tych nierobów zagonić do pracy a siedząc w domu i rządzić na odległość to każdy głupi potrafi. A wróbel to już dawno powinien być w odstawce bo ani nie ma wyglądu na Prezydenta ani żadnej prezencji trochę mi przypomina ludzi wyleczonych.
 • Daj spokój przecież prezydent - ten wyżej Andrej D - powiedział, iż pandemia już wygasa, więc po co maseczki?? A może tej pandemii nie ma i nie było, nasz prezydent mądry zaoszczędził, w sam raz na kolejnego vice vice vice vice vice vice vice vice vice vice prezydenta grodu nad rz. Elbląg
 • Tj. cena wywoławcza miasto liczy na wyncej
 • A to nie pisowcy zapowiadali w lutym że są przygotowani?Wiec dlaczego prezydent miasta ma organizowac cos co nalezy do panstwa. Młotku pisowski pomysl zanim napiszesz. Tak pis zadbał w całej polsce o nasze zdrowie ze umieraja ludzie na wszystko plus koronawirusa
Reklama