UWAGA!

Miasto kupuje grunty

 Elbląg, Nowoczesny węzeł komunikacyjny zastąpi niebezpieczne rozwidlenie dróg na ul. Pasłęckiej
Nowoczesny węzeł komunikacyjny zastąpi niebezpieczne rozwidlenie dróg na ul. Pasłęckiej

Miasto wykupuje grunty pod przyszłą budowę węzła drogowego Elbląg-Wschód. Węzeł ma być bezkolizyjnym skrzyżowaniem drogi nr 7 z drogą szybkiego ruchu Elbląg-Kaliningrad.

Wykup gruntów od prywatnych właścicieli, głównie od mieszkańców gminy Elbląg, jest jednym z warunków, by inwestycja mogła być realizowana. Zakłada to m.in. umowa podpisana przez władze miasta z Generalna Dyrekcją Dróg Państwowych. Chodzi o kilka hektarów nieruchomości, na których mają powstać rozjazdy. Dotychczas miasto nabyło tereny od ośmiu właścicieli.
     - Nie chciałbym na razie mówić o kwotach, za jakie kupiono ziemię - stwierdził rzecznik prezydenta Artur Zieliński.
     Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w czwartek, radni mają podjąć uchwałę dotyczącą kupna kolejnych dwóch działek, z tym, że ich wartość przekracza 300 tysięcy zł. Zgodnie z przepisami, by móc przeprowadzić tę transakcję, zarząd miejski musi uzyskać osobną zgodę Rady.
     Budowa węzła drogowego Elbląg-Wschód będzie finansowana w części ze środków unijnych. Rozpocznie się najprawdopodobniej za rok.
     
     Zobacz także: "Miasto pożyczy"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jako elblążanin mam nadzieję, że polepszy to status naszego miasta w kraju. Obserwuję każdy krok w kierunku rozwoju Elbląga i jestem rad z tego, że wreszcie coś się dzieje. TAK TRZYMAĆ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sebastian S.(2002-04-06)
 • No na pewno ciesza sie na krotka mete ogrodnicy z ul. Druskiej. Tylko mogli sie troche targowac z urzedem po cenach unijnych.
 • ...wszędzie pożyczają, to dlaczego u nas nie można? nie należy tak bardzo obawiać się kredytów, należy tylko brać je na przyzwoitych warunkach, które pozwolą na w miarę bezbolesne spłacanie.
 • Ode mnie nie pójdzie im tak łatwo z wykupem gruntu, albo daję 5000/m2 , albo won z mojego podwórka:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GRUNT TO DOBRY INTERES(2002-04-07)
 • Ruskom buduja autostrady. A co z autostarda Swinoujscie-Elblag? Czyzby zwedzi nie byli mile widziani w Elblagu? PS. Szwedzka korona na razie lepiej stoi od rubla!!! Panowie radni. Stawiajcie na twarde waluty! Przeciez lapowki tylko w takich bierzecie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szwedzki polak(2002-04-07)
 • A gdzie są negocjacje z właścicielami - nic sie o nich nie wspomina - czyby ich nie było? To subtelna gra i należy ją czynić rozsądnie i zgodnie z prawidłami gry finansowej. Przyznam, że nie widzę oznak takich działań. Z drugiej strony z wypowiedzi i wpisów wyziera kompletny brak wiedzy o takich procesach. Typowy przykład to wpis osobnika określającego się mianem właściciela. Kochanieńki - tak jak miasto, tak i ty musisz prowadzić negocjacje - cena podana przez ciebie jest tylko i wyłącznie ceną do negocjacji. W przypadku jakiegokolwiek braku zrozumienia tego - miastu pozostanie do uruchomienia potężne narzędzie w ręku - WYWŁASZCZENIE - a to boli - lepiej się rozsądnie układać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-04-07)
 • Aborygentku, ja tez mam kawalek przy autostradzie. Przy przepisywaniu jego musialem jako obcokrajowiec (Niemcy) bardzo sie nameczyc. Nawet Minister Rolnictwa i MON musial wydac osobiscie zgode. Musialem tez slono podatek od spadku zaplacic. A teraz piszesz wywlaszczenie. To pachnie jak za PRL. Jeszcze jest Strassburg, a ceny podyktuje takie jak w UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zachod(2002-04-07)
 • Aborygenie:) Jak ktoś będzie chciał mnie wywłaszczyć będzie mi niestety musiał zapłacić za to odszkodowanie.
 • Aborygen: Dokładnie. Sprawa kończy się decyzją wojewody - wywłaszczeniem, jak w przypadku sprzed paru lat właścicieli ziemi i chałupy stojącej na terenie planowanej budowy dróg do mostu na Brzeskiej. I po co się było stawiać, skoro można było jeszcze zarobić (ale w granicach rozsądku).
 • Ludzie najdrożsi czy ktoś może wie którędy przejdzie ta autostrada przez miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawska(2002-04-08)
 • Ciekawska jak masz zadawać głupie pytania to ich wcale nie zadawaj. Jak którędy? Wiesz gdzie jest berlinka i E7? Jak nie to Twój problem.
 • Widzę moi mili, że nadal nie wiecie, w którym kościele dzwonią. Wywłaszczenie to proces prawny, który ma miejsce na całym świecie. Inaczej nie wybudowano by autostrad i innych obiektów użyteczności publicznej. Innym całkiem zagadnieniem jest sposób, w jaki odbywa się wywłaszczenie - ale z artykułu, mojej wiedzy z autopsji i wpisów wynika, że wiedza na ten temat jest niezbadana przez obie, niby układające się strony - co jest pewnym standardem w warunkach polskich i ta sytuacja nie odbiega od normy. Więcej wysiłku wymaga udawanie, że się wie, niż dowiedzenie się. Agatha Christie (Dame, 1891 - 1976)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-04-08)
Reklama