UWAGA!

Miasto ma plan B

 Elbląg, Miasto ma plan B
fot. arch. portEl.pl

Inwestycja związana z utworzeniem restauracji w podziemiach Ratusza Staromiejskiego wciąż stoi pod znakiem zapytania. Po raz drugi ogłoszono przetarg na dzierżawę, ale jak pokazują poprzednie doświadczenia chętnych na zaopiekowanie się tą przestrzenią brak.

Łącznie jest ich pięć. Pierwsze trzy przetargi dotyczyły wykonania nowoczesnej aranżacji, a kolejne dwa, w tym ten, który ogłoszono w połowie listopada br. mówią już o dzierżawie tego pomieszczenia, z zastrzeżeniem, że będzie prowadzona tam działalność gastronomiczna. Potencjalny dzierżawca będzie musiał również płacić czynsz w wysokości 5 tys. 326 zł brutto, a umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony do 31.12. 2028 r. Oferty można składać do 6 grudnia.
       Z tą sprawą miasto próbuje uporać się od grudnia 2012 r. Jak pokazują poprzednie doświadczenia chętnych na zaopiekowanie się tą przestrzenią wciąż brak. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego jeżeli obecny przetarg nie przyniesie rozstrzygnięcia zostanie ogłoszony kolejny. Jeśli i on nie rozwiąże sprawy podziemnej restauracji wtedy też zostanie wdrożony "plan B"– miasto wystąpi do urzędu marszałkowskiego o zmianę przeznaczenia tego miejsca. Planuje się, że zostaną tam utworzone magazyny albo galeria.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda to wspaniałe miejsce na lokal o nazwie "Wilczy Szaniec"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  na.ulicy.mówią(2013-11-20)
 • Może jestem głupi, ale czy nie lepiej po prostu obniżyć czynsz o tysiąc złoty? Raczej z magazynu wpływów nie będzie.
 • No chyba lepiej galeria niż magazyny.
 • Pewnie zrobią magazyn, bo Nowa Władza to chyba na kulturze wysokiej się nie zna. Szkoda.
 • Kwota dzierżawy jest celowo tak wysoka, by odstraszyć. Sprawa jest przesądzona. Kabaretu nie będzie. Będzie chór :) Będzie
 • Kwota dzierżawy wynika z cennika stawek miejskich. Nie jest celowo zawyżana.
 • TO DAJCIE NIŻSZĄ STAWKĘ NA 5 LAT, A PO 5 LATACH NIECH NAJEMCA PŁACI WG " cennika stawek miejskich". przynajmniej coś do kasy będzie wpadało. Chyba, że lepiej zrobić magazyn w świeżo wyremontowanej "nowoczesnej aranżacji". Ogarnijcie się!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  robsik(2013-11-20)
 • Zrobic tam. .. kościół dla wyznawców PiSu pod wezwaniem świętego Tupolewa.
 • skoro brak jest chętnych do prowadzenia tam prywatnej dzialalności gastronomicznej, może dobrym rpzwiązaniem, by nie marnować fajnych przestrzeni, byłoby otwarcie tam np filii Galerii El, czyli galerii artystycznej połączonej z kameralną dzialalnością koncertową, do tego nie trzeba prawie żadnych nakładów finansowych. a 2 - 4 osoby miałyby miejsca pracy, byleby tylko jak najszybciej miejsce to zaczęło być wykorzystywane, Choć obecni prezydenci sprawiają wrażenie, że Kulturę i Sztukę stawiają na ostatnim miejscu i ponoć planują likwidację festiwalu Jazzbląg, może nasze odczucia są mylne i potrafią inteligentnie wykorzystać elbląskie możliwości by życie kulturalne nadal się rozwijało.
 • Chętnie poznałbym pomysł prezydentów Hajdukowskiego i Pruszaka na rozwiązanie tego prostego problemu. nie słyszałem żadnej ich wypowiedzi od wielu miesiecy na żaden temat. czy tak zamierzają przetrwać najbliższy rok do wyborów. Może kobietom, które uważają, że prawdziwy mężczyzna nie powinien prawie się odzywać to odpowiada, ale większość elblążan interesujących się swoim miastem, chciałaby poznać choć powód, czemu podjęli się tej niewdzięcznej pracy.
 • troszku bezsensu ten czynsz. .. jak będzie dzierżawca tyle płacił to i jedzenie tam podawane będzie dużo droższe wiec kalkulując nikt prawie tam nie pójdzie bo kogo stać na obiad za 30-40 zł??
 • Z tego co widzę to rola prezydenta mocno przerosła możliwości obecnie Nam panującego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Nienie(2013-11-21)
Reklama