UWAGA!

Miasto przebuduje skrzyżowanie, Sjaelso – ul. Bażyńskiego i Pilgrima

Elbląg, Wizualizacja Galerii Handlowej "Porto55"
Wizualizacja Galerii Handlowej "Porto55"

Dziś (14 maja) w Urzędzie Miejskim podpisano umowę pomiędzy Prezydentem Elbląga, Elbląską Spółdzielnią Mieszkaniową „Sielanka” oraz firmą Sjaelso Poland Beta sp. z o.o., określająca zasady współpracy i wzajemne zobowiązania wynikające z budowy „Porto 55” oraz skrzyżowania ulic: 12 Lutego – Nowowiejskiej – Królewieckiej – Płk. Dąbka – Teatralnej.

Na podstawie zawartej umowy Miasto zobowiązuje się do przebudowy odcinka ul. Nowowiejskiej oraz tego skrzyżowania. Wcześniej już bowiem Miasto planowało przebudowę drogi 504 (ul. 12 Lutego), która obejmowała swym zakresem to skrzyżowanie. Projekt ten został uzupełniony o rozwiązania komunikacyjne gwarantujące prawidłowy dojazd do Porto 55. W związku z tym część kosztów robót, a także przygotowanie dokumentacji projektowej i koszty wynikające z przebudowy uzbrojenia podziemnego znajdującego się w rejonie skrzyżowania spoczywać będą na inwestorze.
       Sjaelso ponadto zobowiązuje się do przeprowadzenia budowy Galerii Handlowej Porto 55 z należytą starannością, a także do wybudowania nowych miejsc parkingowych przy ul. Nowowiejskiej i Bażyńskiego oraz przebudowy ul. Bażyńskiego i Pilgrima.
       Zgodnie z podpisaną umową wszystkie te prace zostaną wykonane przed wystąpieniem firmy Sjaelso o wydanie decyzji pozwolenia na użytkowanie Porto 55.
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hurrrra nowy sponsor OLIMPII :) Zapraszamy szanownych Dunczykow na Agrykola 8.Do zobaczenia:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekscentryczny ekstrawertyk(2010-05-14)
 • Sielanka, najgorsza spółdzielnia w Elblągu!!!!!
 • florek A przy okazji przy u; . Bażyńskiego (z tylu za garażami ), mogło by powstać boisko "ORLIK" A nie jak to w planach ma UM Elblag -parking. , Albowiem w niewielkiej odległosci jest aż 7 szkół. Młodzież mogłaby sie rozerwać na sportowo, a nie pic piwo pod Biedronka, lub na tylach szkoły przy Kopernika. I czas chyba zadbać o zniszcona, rozpadającą się fontanne w obrębie wierzowców osiedla Wladyslawa4 >Bedąc dzieckiem-pamietam- fontanna była czynna. A teraz od okolo 30 lat niszczeje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-05-15)
 • A gdzie jest parking podziemny na Pl. Konstytucji???
 • tzn ze miasto przebuduje cale skrzyzowanie tzw wezel komunikacyjny a inwestor budujacy PORTO wykona za wlasne pieniądze zjazd na parking - wielki sukces miasta
 • A co z fontannom z placu dworcowego? UCICHŁO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JÓZEK6(2010-05-15)
 • Spyża, Biedronka, budynek mieszkalny, miasteczko hadlowe-RYBU/JAGA idą pod spychacz, do rozbiórki?
 • żeby zostać sponsorem Olimpii Elbląg trzeba być upośledzonym psychicznie, lepiej samemu przepić niż utrzymywać całe stado pijaków i nieudaczników Olimpia forever
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Salomon Kane(2010-05-15)
 • Olimpia to dziady i nieudaczniki do łopaty a nie sportu żebraki, najpierw się trzeba wykazać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czarniawy(2010-05-15)
 • Olimpia do roboty!!! Za co wy chcecie stadion skoro grać nie potraficie a na mecze przychodza spocone dresiarskie chamy i tzn narodowcy. Zaorac ten stadion i zrobic park!!!
 • Niedawno to rondo było przebudowywane. Odnoszę wrażenie, że w Urzędzie Miejskim niektóre osoby sponsorują wykonawców, a nie dbają o inne dzielnice Elbląga. Ulica Częstochowska i przyległe do niej ulice. Nawierzchnia z czasów III Rzeszy. Słupy drewniane. Brak chodników doły, a obok przedszkole i kościół. Dzielnica ta jet traktowana po macoszemu. Może ktoś wiarygodny z Urzędu Miejskiego i Prezydenta wypowie się tutaj dlaczego tak się dzieje.
 • Jak słyszę o tej Częstochowskiej to mi ręce opadają, jakby to była najważniejsza ulica w mieście wszędzie tylko nie remontują częstochowskiej na każdym forum i w każdym temacie. Ludzie zrozumcie że układ komunikacyjny nie składa się tylko z waszych małych uliczek przy których macie domek. 95 % elblążan nawet nie wie gdzie jest ulica Częstochowska. Rozumiem jakby chodziło o remont ulicy Browarnej, Robotniczej, Sienkiewicza albo Kościuszki to są ważne ulice a nie tylko Częstochowska zaraz jeszcze napisze jeden nadgorliwy o ulicy Suwalskiej pewnie wspomni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ADR100(2010-05-15)
Reklama