UWAGA!

Miejska spółka zagospodarowuje działkę na Modrzewinie

 Elbląg, Miejska spółka zagospodarowuje działkę na Modrzewinie
(fot. Michał Skroboszewski)

Przy ul. Kwiatkowskiego w przyszłości ma powstać siedziba Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Na razie 3,5-hektarowy teren został ogrodzony, a na jednej trzeciej jego powierzchni powstaje plac składowy.

Działkę przy ul. Kwiatkowskiego utworzonej w 2017 roku spółce (powstała w wyniku likwidacji MPO i PDiM) władze miasta przekazało aportem. Ma tu powstać siedziba firmy, hala warsztatowa, plac składowy i parkingi. Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej uzyskało pozwolenie na budowę dotyczące pierwszego etapu prac – budowę kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, oświetleniem terenu i jego utwardzeniem.

- Na dzisiaj teren o powierzchni 3,5 hektara został ogrodzony, wykonano jego makroniwelację. Energa Operator przyłączyła działkę do sieci elektroenergetycznej. W okresie wiosennym zostanie wykonana wewnętrzna linia zasilająca – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Marek Cymerys, dyrektor EPGK.

Dotychczas spółka wykonuje prace z własnych środków i tak zwanym systemem gospodarczym. Na kolejny etap – opracowanie projektu inwestycji – w pierwszym kwartale tego roku ma być ogłoszony przetarg. Z koncepcji, którą spółka zamówiła jeszcze w 2018 roku, wynika że koszt inwestycji może wynieść około 11 mln złotych netto.

- Po uzyskaniu pozwolenia na budowę (na kolejny etap – red.) spółka rozpocznie starania o pozyskanie środków na inwestycję z programów unijnych lub kredytu inwestycyjnego – dodaje dyrektor EPGK. - Obecnie działka pełni funkcję placu budowy z jednoczesną funkcją placu składowego materiałów drogowych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama