UWAGA!

Miliony na inwestycje

Prawie 9 milionów 200 tysięcy złotych otrzyma Elbląg z tegorocznego kontraktu wojewódzkiego na inwestycje w ochronie zdrowia, kulturze i transporcie.

4 miliony 800 tysięcy złotych pomoże miastu w przebudowie jednej z głównych ulic - Alei Grunwaldzkiej, która m.in. prowadzić będzie do centrum handlowego E.Leclerc. Na długo oczekiwany remont widowni i Dużej Sceny Teatr Dramatyczny otrzyma prawie 2,5 miliona złotych. Dyrektor Mirosław Siedler przypomina jednak, że ta inwestycja nie wystarczy, by poprawić stan całego obiektu.
     - Ogólna wartość podstawowego remontu, w ramach którego uda się wyremontować widownię i Dużą Scenę, to prawie 4 miliony złotych – mówi dyrektor. - Nie jest to jednak inwestycja, która pozwoli na doprowadzenie do właściwego standardu wszystkiego w teatrze, bo przez około 30 lat nie robiono w nim prawie nic.
     Sąsiadujące z teatrem centrum kultury Światowid przeznaczy z kolei milion złotych na dokończenie modernizacji, która rozpoczęła się w poprzednich latach. Jak wylicza dyrektor Antoni Czyżyk, kino dostanie nowy sprzęt, do porządku uda się doprowadzić hol obiektu, a cały budynek zyska nową elewację.
     - Pomieszczenia po bibliotece zostaną zaadaptowane na salę wystawienniczo - koncertową, a sala sportowa na widowiskowo – sportową; będzie remont wentylacji i okien, nastąpi też termomodernizacja całego budynku - Antoni Czyżyk dodaje, że dzięki tym wszystkim pracom Światowid stanie się jednym z najnowocześniejszych ośrodków kultury w Polsce.
     Pieniądze z kontraktu wojewódzkiego udało się też wywalczyć elbląskiemu szpitalowi wojewódzkiemu. Na unowocześnienie centrum diagnostyki endoskopowej i leczenia nowotworów przewodu pokarmowego placówka otrzyma 900 tysięcy złotych.
     - Zdobycie ponad 9 milionów złotych z kontraktu to nasz wspólny sukces - uważa elbląski radny sejmiku wojewódzkiego Paweł Jankowski.
     Dokumenty związane z przyznaniem rządowych pieniędzy będą podpisywane w najbliższych dniach.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Redakcja jak zwykle popełnia błędy w pisowni: Nie L'eclerc, tylko E'Leclerc. Zatrudnijcie kogoś do korekcji błędów, np mnie:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał(2004-06-29)
 • Ja bym Cię Michale niezatrudnił, bo owszem poprawiasz, ale z błędem. Po E powinna być kropka, nie apostrof. Nie mniej jednak doceniam czyjność. I tak czytamy w tekście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pablo'.:...'(2004-06-29)
 • UUUUU....., Pan Janowski, no to fajnie byc radnym. Elbląg kwitnie. Był ktoś w Gdyni? Nasi gospodarze powinni tam pojechać , nauczyć się jak inwestować pieniądze, ściagać biznes, etc. Ale generalnie jest git.
 • O kurde belek, nie podpisałem się . To ja HE-MAN, Władca Pszestworzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HE-MEN(2004-06-29)
 • juz widze te najnowocześniejsze centrum kultory w polsce..he he pekne ze smiechu i nic za tym wiecej nie pojdzie poza nowa elewacja a sale teatru za 4 mln. pln to chyba ze zlota zrobia..he he
 • Ile z tych pieniędzy pójdzie na przebudowę grunwaldzkiej, na początku miał grunwaldzką przebudować inwestor (o braku sensowności tej inwestycji nie chce mi się pisać) i po raz kolejny jesteśmy oszukiwani a może się mylę
 • Ile z tych pieniędzy pójdzie na przebudowę grunwaldzkiej, na początku miał grunwaldzką przebudować inwestor (o braku sensowności tej inwestycji nie chce mi się pisać) i po raz kolejny jesteśmy oszukiwani a może się mylę
 • PAN KOZŁOWSKI NIECH POMYŚLI TEŻ O PRACOWNIKACH BYŁEJ FIRMY HALEX KTÓRZY DO DZISIAJ NIE OTRZYMALI PIENIĘDZY
 • A czy zostanie .....stop czy pójda pieniadze na drugi STATEK WIDMO,pierwszy poszedł do remontu........bez żadnego rejsu.......no tak 470 tyś trzeba gdzies rozpisać.Liczę ze REDAKCJA PORTELU jest uczciwa i bedzie pilotowac ten temat.....tym bardziej że w Zarzadzie Portu powtało Biuro Inzyniera Projektu,jakiego projektu??????????jakiego Inzyniera nie wiadomo.Jest oficjalna tablica i BASTA.No i kasiorka z Pieniedzy społecznych też.REDAKCJO POMÓZ...........
 • Olo a gdzie się dokładnie mieści Biuro Inzyniera Projektu, bo nie wiem.
Reklama