UWAGA!

Minister dołoży do wiaduktu?

 Elbląg, Minister dołoży do wiaduktu?
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Elbląg musi dołożyć 4,5 miliona złotych do budowy nowego wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej. Połowę tej kwoty prezydent miasta chce pozyskać z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Samorząd złożył właśnie wniosek w tej sprawie.

Wiadukt powstaje na zlecenie olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ma być gotowy do końca listopada. W związku z tym, że jedna piąta obiektu znajduje się na terenie miasta, Elbląg też musi partycypować w kosztach jego budowy, w sumie to 4,5 miliona złotych. Prezydent Witold Wróblewski złożył do ministra infrastruktury i budownictwa wniosek o przyznanie połowy tej kwoty z rezerwy subwencji ogólnej.
       - Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać te środki. Byłoby to dla nas znaczące wsparcie, a pieniądze zaplanowane w budżecie na ten cel można byłoby przeznaczyć na realizację innych zadań. W ubiegłym roku skorzystaliśmy już ze środków z rezerwy subwencji ogólnej. Otrzymaliśmy wtedy dofinansowanie na remont wiaduktu w ul. Nowodworskiej i przepustu na ul. Fromborskiej. Mam więc nadzieję, że i tym razem pozyskamy dodatkowe środki z tego źródła - podkreśla Witold Wróblewski.
      
Informacja na podst. komunikatu Biura Prasowego UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama