UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Misja Gospodarcza elbląskich i kaliningradzkich przedsiębiorstw sektora IT

 
Elbląg, Misja Gospodarcza elbląskich i kaliningradzkich przedsiębiorstw sektora IT
fot. nadesłana

W dniach 19-21 listopada inicjatywy Elbląskiego Klastra Turystycznego i Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbyła się I Misja Gospodarcza elbląskich i kaliningradzkich przedsiębiorstw sektora IT.

Gospodarzem był Artur Szadurski, prezes elbląskiego klastra teleinformatycznego ICT AMBER. W uroczystym spotkaniu wziął udział Prezydent Elbląga Jerzy Wilk, wśród zaproszonych gości był także Konsul Aleksander Milota (Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie), Rektor PWSZ prof. Zbigniew Walczyk oraz Kierownik Biura Obsługi Inwestorów Anita Pawlak oraz przedstawiciele pozostałych elbląskich klastrów, reprezentujących różne branże. Kaliningradzką Izbę Przemysłowo-Handlową reprezentowała Pani Helena Romanowa (zastępca dyrektora wydziału ds. współpracy międzynarodowej), Olga Maksimova (specjalistka EEN do spraw kontaktów międzynarodowych) oraz przedstawiciele firm informatycznych z Kaliningradu.
       19 listopada zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Elbląską Radą Klastrów a Kaliningradzką Izbą Przemysłowo - Handlową. Umowę w imieniu Kaliningradzkiej Izby podpisała Pani Helena Romanowa, zaś w imieniu Rady Klastrów jej przewodniczący Pan Tadeusz Sznaza.
       20 listopada reprezentujący branżę informatyczną Artur Szadurski i Teresa Miszkiewicz-Florczyk w imieniu klastra ICT AMBER podpisali porozumienie o współpracy z Kaliningradzką Izbą Przemysłowo-Handlową reprezentowaną przez jej szefa Alekseja Zinowjewa oraz z „Kaliningradzkim Klastrem IT” reprezentowanym przez Yuriya Proskuryakova. Odbyło się również spotkanie B2B z potencjalnymi partnerami, następnie goście z Rosji złożyli wizytację w elbląskich firmach IT.
       Misją porozumień jest tworzenie sprzyjającego transgranicznego klimatu biznesowego, a głównym celem promowanie interesów i współpraca przedsiębiorców.
       Na zakończenie misji Elbląski Klaster Turystyczny dla grupy z Kaliningradu zorganizował wycieczkę po Elbląskim Starym Mieście.
      
Artur Szadurski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Bla bla bla. .. ..
  • POkażcie wymierne korzyści z tych spotkań i podpisów; )
  • Setki takich spotkań już mieliśmy w latach 90tych i co wszyscy miedzy innymi stolarze którzy tam zainwestowali swoich pieniędzy już nie odzyskali w zamian podpowiedz aby wrócili do kraju puki jeszcze żyją Dziękuję naszym ruskim przyjaciołom
  • Zapytajcie Pujana jak to na początku 90 - tych lat robił interesy w Kaliningradzie i dlaczego tek szybko przestał, pamiętam wtedy tego jego Forda Scorpio; ) fajna bryka była, robiła wrażenie wśród "maluchów " i wszystko poszło się j. .. .ć
  • zamiast obrzydzać dodawajcie otuchy tym ludziom, przecież tu też idzie o rozwój miasta. Zero patriotyzmu lokalnego!
  • Ci ludzie chociaż coś robią, rozwijają swoje małe firmy, są młodzi, a wy co krytykujecie- tylko potraficie miauczeć, skomleć i ubliżać- weźcie się za robotę - dla chcącego nie ma nic trudnego, ot tak od siebie po prostu!!!
  • rozwijają Swoje ego, kolejna Rada a może Kraj Rad. .. ..
  • Co oni rozwijają i co robią poza spotkaniami o podpisami a ja nie skamlę ani nie miauczę i nie ubliżam, tylko trochę już w życiu widziałem, prowadzę własny biznes i do Rosji nigdy nie pójdę to kraj niestabilny i ludzie niesolidni, chcesz pójść z torbami to jedź tam zainwestować !
Reklama