UWAGA!

Mleko pod lupą

Pracownicy elbląskiej Delegatury Inspekcji Handlowej przeprowadzili kontrolę jakości mleka i przetworów mlecznych w trzech sklepach i hurtowni.

Pod względem przestrzegania terminów przydatności do spożycia i dat minimalnej trwałości zbadano 55 partii wyrobów mleczarskich nie kwestionując żadnej z nich.
     - Do badań laboratoryjnych pobrano próby z 18 partii mleka i przetworów, z czego zakwestionowano 7 partii – informuje Radosław Rzepecki z Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu. – Inspektorom „podpadły” 3 partie sera dojrzewającego ze względu na niższą od deklarowanej zawartość tłuszczu w suchej masie oraz wady organoleptyczne takie, jak: miąższ lekko twardy, oczka pojedyncze orzeszynowate, smak nieczysty z lekką goryczką, partia masła ze względu na wyższą od deklarowanej zawartość tłuszczu, partia sera twarogowego ze względu na wady organoleptyczne (smak i zapach lekko nieczysty z lekką goryczką), partia jogurtu ze względu na niższą od deklarowanej zawartość białka oraz partia mleka ze względu na wyższą od deklarowanej zawartość tłuszczu.
     - We wszystkich kontrolowanych placówkach były prawidłowe warunki do przechowywania produktów – dodaje Radosław Rzepecki.
     W związku z ujawnieniem mleka i wyrobów mleczarskich o niewłaściwej jakości do ich producentów skierowano wystąpienia pokontrolne z wnioskami o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości. Ponadto informacje o niewłaściwej jakości skontrolowanych wyrobów mleczarskich i mleka skierowano do właściwych terytorialnie Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szanowni Państwo a może Pan Radosław Rzepecki z Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu powinien przebadać ryby z Zalewu Wiślanego na zawartość rtęci. Badania ilości rtęci w Zatoce Elbląskiej posiada Wojewódzki Konserwator Przyrody w Olsztynie. Fragmenty tych badań są na stronie rafzen. pl Jerzy Kulas
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jerzy Kulas(2008-02-21)
Reklama