UWAGA!

Młodzi o szansach na pracę

O szansach na znalezienie pracy przez młodych ludzi rozmawiali w Elblągu przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatowego Urzędu Pracy, starostowie oraz młodzież z całego województwa. Konferencję zorganizował elbląski Sojusz Młodej Lewicy.

Ta konferencja to drugi już element dużego przedsięwzięcia dotyczącego zmniejszania bezrobocia i przyszłości zawodowej absolwentów. Sojusz zorganizował wcześniej warsztaty, na których młodzi ludzie mogli nauczyć się, jak pisać CV czy listy motywacyjne.
     - Jeżeli szanse na znalezienie pracy będą znikome, ambitni wyjadą z Elbląga na studia i najprawdopodobniej nigdy już tu nie wrócą, pozostali mogą się tylko martwić, co robić w tym mieście bez perspektyw na pracę - powiedziała Sylwia Różycka - Kowal z Sojuszu Młodej Lewicy.
     Na konferencję nie przybył mimo zapewnień, minister pracy Jerzy Hausner, który miał przedstawić założenia polityki państwa wobec zatrudniania młodych ludzi. Nie było też prezydenta miasta Henryka Słoniny.
     Młodzież zapoznała się jednak z programem "Pierwsza Praca", z którego Elbląg chce pozyskać ponad 2 i pół miliona zł. Program zakłada możliwość zwrotu pracodawcom kosztów zatrudniania absolwentów.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wciąż nie rozumiem! Niby inteligentni ludzie młodzi, a nie rozumieją rozgrywek politycznych! Niedługo wybory! Pamiętacie? Jak my 24-35 i inni nie mamy pracy, to jak świadczy o politykach? Jeżeli chcecie wyjeźdżać, to zróbcie to! Nikt Was nie chce zatrzymywać! Ale jak wrócicie z płaczem, to się przekonacie, że naprawdę trudno jest o pracę. Starsi pomimo doświadczenia nie mogą nic znaleźć, a Wy !!! O! szukajcie pracy na Zachodzie! Wszyscy tam na Was czekają! Powodzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kryzysek(2002-05-28)
 • Ta konferencja to kolejny z elementów rywalizacji "młodych " i "starych" na listach SLD w E-gu. Informacja o przyjeżdzie ministra i wojewody była od początku lipna , bo jak się faksem zaprasza te osoby , z pominięciem władz miasta, to trudno liczyć , że ktoś z najwyższych władz weżmie w tym udział. Pani Sylwia i pan Marcin z uporem maniaka walczą o wysokie miejsce na elbląskiej liście SLD. Widać to z bardzo daleka - bo aż z prawicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  persona non grata(2002-05-28)
 • to znowu ja , nastepna bzdura. w tym mieście tylko rozmawia się o tym jak obniżyć bezrobocie i wszystko bez konkretów do tego pod publiczke zaprasza się urzędowe persony które i tak nie przyjeżdzają . ja sie tylko zastanawiam co SML cały czas tj.4 lata robiło patrząc jak ich starsi bracia w wierze nic nie robią a wprost przeciwnie prowadzą do wzrostu bezrobocia .obie te organizacje SLD i SML to już nie lewica to parobki mamony i władzy którzy dziś obiecają a jutro nic nie zrobią , ale spokojnie prawica jeszcze gorsza bo potrafi tylko niszczyć . potrzeba w tym mieście lewicowego ugrupowania nastawionego nie na rozwój kolesi czy innych nietrafionych inwestycji a na typowe tworzenie miejsc pracy , bo to jest dziś nr.1 potrzeb tego miasta . pokazuje się na horyzoncie ugrupowanie lewicowe które być może coś zwojuje , pod warunkiem że ludzie mu zaufają ,będę ich bacznie obserwował i meldował wam tutaj o ich porażkach i sukcesach , ja chyba zaufam nowym bo co wybrać ? SLD+SML czy POPIS czy może Samoobronkę ? hmmm nic mi nie odpowiada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdynand Kiepski(2002-05-28)
 • Ciekawe,ile osób zatrudni Pan Janusz Nowak-oczywiście w programie"Ostatnia praca"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2002-05-28)
 • Do: jeszcze pracodawcy Podoba mi się Twój pracodawco humor! Chociaż od czasu do czasu ktoś z poczuciem humoru! jest fajnie!!!!!!!!!
 • Do Ferdynanda Kiepskiego: może założymy całkiem nową organizację bo mi też nie odpowiadają istniejące ugrupowania. I z tego co wiem nie tylko mi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paździoch Marian syn Józefa(2002-05-28)
 • Gadu, gadu...
 • Jakoś wcześniej tylko powierzchownie sczytywałem informacje o aktywności "młodych wilków" z SLD. Ale to co dziś mam już ułożone w formie komentarza jest następujące: kolejne pokolenie idzie w nasiadówki!!!! Bravo lewicowa sztafeta pokoleń - jak pamiętam było już spotkanie w formie dyskusji, potem sławne spotkanie na schodach czy hallu teraz kolejny spicz z użyciem krzeseł. Jak mawia Znajomy z West Side'u "w Polsce tak pięknie nic się nie zmienia"! Aha i ten wers z cytatu "ambitni wyjadą z Elbląga na studia i najprawdopodobniej nigdy już tu nie wrócą" - z radością uprzejmie informuje, że są też młode osoby dla których "być ambitnym" oznacza powrót do swojego miasta i działanie właśnie tutaj. Pani Sylwio pozdrawiam w ich imieniu i życzę powodzenia w wysypywaniu kartek z urny wyborczej....proponuje podstawić kubeczek bo może być ich kilka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-05-29)
 • Takie jak to ktos okreslił nasiadówki są bardzo dobre - na pewno ci którzy w nich ucvzestnicza nie będą mieli problemów z pracą - dzięki znajomosciom. Ambicją każdego młodego politykiera, niezależnie lewic czy prawic jest zaczepić się pod tuza - posła, radnego, i nie ma co liczyć na inicjatywy, które wykażą absolutną bezradnosć miasta (naszych radnych) - pomysł z kursami pisania CV itd. genialny - ale takie pokazówki - więcej działania, mniej gadania - na początku będzie trudniej ale owoce znacznie większe od bezustannej autopromocji pani Sylwi, dla której wszystko to jest szansa do wejscia na liste. A z drugiej strony dlaczego pani Sylwia obawia się że ambitni wyjadą i nie wrócą skoro sama studjuje w stolicy - Elbląg jest doskonały, mniej młodych wilków, wymarzony okręg wyborczy dla ambitnej politycznie osoby. Poi młodzi nie zrozumieją, że polityka nie powinna być okazją do promocji, a zwieńczeniem prospołecznych działań, to będzie coraz gorzej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  los machinas della muerte(2002-05-29)
 • Mam super pomysla zostawmy nasza ukochana ojczyzne Lepperowi ,a ostatni niech zgasi za soba swiatlo!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2002-05-29)
Reklama