UWAGA!

Modernizacje na deskach projektantów

Elbląg, Stadion przy ul. Agrykola, stan z 2008 roku
Stadion przy ul. Agrykola, stan z 2008 roku

Znany jest już efekt przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy i rozbudowy obiektów sportowych przy ul. Agrykola i ul. Skrzydlatej w Elblągu. Realizacji tego zadania podjęła się spółka MD Polska z siedzibą w Szczecinie.

Problem braku w mieście odpowiedniego zaplecza do treningów i rozgrywania meczów piłkarskich podnosili wszyscy szkoleniowcy, którzy pracowali dotychczas w klubie „Polonia” i obecnej „Olimpii”. Sami piłkarze po meczach wyjazdowych rozgrywanych na obiektach sportowych rywali z zazdrością informowali o stanie murawy, zagospodarowanym właściwie zapleczu socjalnym dla zawodnikach i znacznie lepszych od elbląskich warunkach do obserwacji meczów przez kibiców. Zapowiadane przebudowy stadionu MOSiR przy ul. Agrykola i obiektów przy ul. Skrzydlatej, otrzymały zielone światło zgodnie z przyjętym przez Radę Miasta „ Programem rozwoju sportu w Elblągu na lata 2007 – 2013”. W ubiegłym roku opracowano koncepcję modernizacji tych obiektów. W budżecie miasta na rok 2008 zapewniono środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej.
     Szczecińscy projektanci po wygraniu przetargu przystąpili do pracy. Jej zakres obejmuje wykonanie projektów:
     - stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego przy ul. Agrykola,
     - boiska treningowego wewnątrz toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola,
     - boiska treningowego przy Gimnazjum nr 5 na podstawie wybranej przez zamawiającego koncepcji,
     - infrastruktury towarzyszącej w obrębie obiektów przy ul. Agrykola,
     - boisk głównego i treningowego przy ul. Skrzydlatej,
     - przebudowy i rozbudowy budynku klubowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Skrzydlatej.
     Jestem przekonany, że po wykonaniu projektów rozpoczniemy konkretne prace wykonawcze – mówi Marek Burchard, naczelnik Wydziału Sportu UM. – Ich tempo będzie zależało od możliwości finansowych miasta i pozyskanych środków z innych źródeł. Zgłosiliśmy akces do konkursu na wybór miejsc pobytowych dla reprezentacji narodowych przed i w czasie EURO 2012. Staramy się jak najlepiej przygotować do tego zadania. Nie ukrywam, że z chwilą uzyskania statusu miasta pobytowego dla piłkarzy przed EURO 2012, łatwiej nam będzie ubiegać się o pieniądze na projektowane już rozbudowy i modernizacje piłkarskich obiektów mieście.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zawsze była jest i będzie OLIMPIA! Jest jeszcze czas, niech ktoś pójdzie po rozum do głowy nigdzie na świecie się nie buduje już hybryd piłkarsko-lekkoatletycznych! Bieżnia "zabije" ten stadion, oglądanie spotkań piłkarskich. Bieżnię można wybudować wszędzie, tylko nie przy Agrikola. W przeddzień ME w piłce nożnej nie strzelajmy sobie samobója. Co do boiska treningowego wewnątrz toru wrotkarskiego. .. kolejny babol, jaki ono będzie miało wymiar 25,5 m na 40? Wyrzucone pieniądze, albo tor, albo boisko do treningu. Nie marnujmy pieniędzy.
 • wpelni sie zgadzam. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  i tak nie znasz(2008-07-13)
 • Do "światowca" (BP) : a dlaczego nie?! Tam zawsze było boisko do piłki nożnej, bieżnia i inne urządzenia do rozgrywania konkurencji lekkoatletycznych. Nie wiem skąt Pańskie "światowe" wiadomości, ale na nowych stadionach także buduje sie jednocześnie boiska i urzadzenia do lekkiej atletyki lub np. żużla. Z poważaniem - Krystyna W. PS. Na stadionie przy ul. Agrikola spędziłam na zawodach lekkoatletycznych wiele wspaniałych chwil.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kryska(2008-07-14)
 • stadion piłkarski jest potrzebny a bieżnia tylko będzie i nic poza tym, zróbcie coś z tym kolejna bezsensowna inwestycja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mundek(2008-07-14)
 • Jaki rozwój sportu, gdzie, kiedy i dla kogo? Sport się bierze z rekreacji i powszechności -zarówno dostępu jak i możliwości. To kompletna fikcja. Młodzież nie ma miejsc aby go uprawiać a i możliwości. A mechanizm wyłaniania talentów i ich kosmetyka to temat obcy naszym stronom. U nas talenty rodzą się z nadania i wskazania. Mizeria efektów mówi sama za siebie. Co zaś do obiektów - to jedno spojrzenie na tenże, jego strukturę i standard przenosi nas w czasy połowy ubiegłego wieku. I tylko samorodne talenty elblążan zaprzeczają tej tezie. Ale i z tym, nasi Milusińscy zrobią porządek wszak chęci im jeszcze nie brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-07-14)
 • Kochani mudżahedini. Istnieje nie tylko piłka n. Gdzie wg BP miałby powstać stadion lekkoatletyczny - na Krakusa, Moniuszki? To miasto nie jest zbyt bogate żeby fundować sobie dwa stadiony. W pełni poperam wnioski Kryski, też spędziłem na zawodach lekkoatletycznych wiele chwil, zresztą z okna mieszkania widziałem prawie całą płytę boiska. BP jak chce podać jakieś wielkości to nich się przygotuje (dobra miara to stopki) - tor wrotkarski ograniczony początkiem łuku na długości i szerokością między krawężnikami toru ma wymiary 82*50m, w sam raz na boisko treningowe. Pamiętam jeszcze Panasa i Orzechowskiego i innych (np. Ławecki) na nim trenujących. I wreszcie last but not least - Aborygenie z prośbą! Może byś przestał być wiecznym, stetryczałym malkontentem negującym wszystko i wszystkich. To staje się nudne. Narzekać każdy może i umie. Ja też! Czas na coś pozytywnego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MirCrow(2008-07-14)
 • „ Zgłosiliśmy akces do konkursu na wybór miejsc pobytowych dla reprezentacji narodowych przed i w czasie EURO 2012.” Dobry pomysł a nawet wspaniały. Należy życzyć powodzenia i to z całego serca nawet jak ktoś jest fanem PO czy PiS i nie cierpi piłki i w ogóle niczego nie cierpi. .Na konto Euro 2012 Elbląg może przeżyje wspaniałą przygodę i pozyska piękne obiekty. O standard nie ma co się martwić. Wymagania UE i odpowiednich przepisów są bardzo wysokie. Oby zakończyło się sukcesem to przedsięwzięcie.
 • Pewnej grupie Elblążan wydaje się, że sport zaczyna się i kończy na piłce nożnej. Jak najbardziej jestem w stanie zaakceptować ich obecność w moim otoczeniu, podobnie jak akceptuję obecność innych ograniczonych osób. Pozdrawiam i życzę szerszego spojrzenia na świat, który jest naprawdę piękny i nie kończy się na kopaniu balona.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jar1234(2008-07-14)
 • Piłka Nozna w tym przypadku to pretekst dla zrobienia czegoś dobrego dla miasta. A swoją drogą to piłka jest prawdziwą królową sportu i należy jej sie pierwsze miejsce w kolejce. W jakim zawodzie sportowym tak słabo grajacy zarabiają tak dużo?
 • Prawdziwi kibice OBUDZCIE SIE i zobaczcie co robi ten Wspaniały Prezes i Zarząd (niezmienni od wielu wielu lat, przyspawani do swoich stołków, robiących wszystko co najlepsze niby dla piłkarzy, a tak naprawde dla. .. dokończ sam). NIE ZALEŻY IM NA SAMBORZE I BOGDANOWICZU!!! Wolą ściągnąc na tysiące innych (według niz lepszych, ale na boisku widać jak) niż przytrzymać tych Naszych). Puścili plotke że Sambor jedzie do Olsztyna, SPECJALNIE ZEBY SKŁÓCIĆ GO Z KIBICAMI! Posłuchajcie NIE CHCA SAMBORA, WOLĄ LEPSZYCH Z POLSKI!!! Kto uważa, że SAMBOR Tomasz żle grał, że nie nadaje się do tej drużyny??? (piszcie). Jeżeli go tu nie chcą, to pewnie odejdzie i on i wtedy w drużynie z Elblaga dzięki NIM będa grali tylko zamiejscowi, którym napewno bardzo zależy na tym klubie i miescie. ZASTANÓWCIE SIE !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic prawdziwy(2008-07-14)
 • Kibice ipłki noznej, zrozómcie, że, aby uzyskać unijne dotacje na budowę stadionu piłkarskiego, ten musi być właśnie piłkarsko-lekkoatletyczny. Niejednokrotnie już pisano na tym forum o tym. Dlatego właśnie nie będzie murawy przy trybunach. Nie my i nie włodarze naszego miasta ustalają takie, a nie inne przepisy. Co do aborygena - pięknie zostało napisane, aby przestął już biadolić i żyć w zatwardzeniu (to akurat ode mnie). Człowieku warto czasem nieco optymizmu z siebie wykrzesać, a nie patrzeć na wszystko przez pryzmat ciemnych okularów.
 • Do paru mądrali powyżej: Elbląg ma ambicje być miejscem pobytowym na mistrzostwa w PIŁCE NOŻNEJ, a nie lekkiejatletyce. Widzieliście migawki z Euro 2008? Gdzieś tam w tych centrach pobytowych była bieżnia wokół murawy? Wiem co mówię, jeśli chodzi o budowę obiektów sportowych - albo lekkatletyka, albo futbol. Tego się nie da normalnie pogodzić. Chyba, że udowodnicie, że rzut oszczepem lub młotem na zawodach nie koliduje z rozegrainem dzień później meczu piłkarskiego, gdy np. 10 młociarzy odda po 5 rzutów w określone miejsce na murawie. .. Zdrowia życzę przy wyciąganiu kolejnych "mądrych" wniosków. Zamiast robić buble, trzeba skupić wszystkie siły i środki, by miasto wielkości Elbląga miało zarówno porządny obiekt piłkarski [który w tym momencie powinien mieć priorytet], jak i z prawdziwego zdarzenia boisko lekkoatletyczne. Tyle ode mnie.
Reklama