UWAGA!

Modrzewina zawalona gruzem

 Elbląg, To niestety nie inwestycja na Modrzewinie, to tylko składowisko gruzu
To niestety nie inwestycja na Modrzewinie, to tylko składowisko gruzu (fot. Anna Dembińska)

Te sterty gruzu i ziemi nie oznaczają, niestety, wielkiej inwestycji na Modrzewinie. Gruz i ziemia zostały tam zwiezione z placu budowy Centrum Handlowego „Ogrody”. Miały zniknąć wcześniej, ale miejmy chociaż nadzieję, że nie będą zalegały dłużej niż budowane będą „Ogrody”. Inwestorów do Modrzewiny raczej nie przyciągają.

Zobacz, jak to wygląda.
       O czasowym przekształceniu terenu na Modrzewinie w składowisko gruzu i ziemi zdecydowała niewielka odległość od placu budowy nowych „Ogrodów”.
       Wszystko odbywa się legalnie, na mocy zawartej 10 czerwca 2013 r. przez Miasto Elbląg krótkoterminowej umowy dzierżawy gruntu na cele składowe i zaplecze budowy z firmą Bet-BUD Transport z siedziba w Wiślince. Umowa dotyczy części działki nr 56 o pow. 5000 metrów kwadratowych. Dzierżawca ma obowiązek zwrócić działkę w stanie sprzed zawarciem umowy, ponosi także odpowiedzialność cywilną za szkody powstałe na dzierżawionej nieruchomości. Dzierżawca wykonuje oczywiście roboty budowlane przy rozbudowie Centrum Handlowego „Ogrody”.
       Sterty gruzu na Modrzewinie niepokoiły elbląskich radnych już na październikowej sesji Rady Miejskiej.
       Prezydent Jerzy Wilk odpowiedział wówczas, że tę działkę wynajęły inwestorowi poprzednie władze miasta jako miejsce składowania gruzu, miasto otrzymuje pieniądze za dzierżawę. – Rozumiem problem inwestora, musi gdzieś ten gruz składować – mówił wtedy Jerzy Wilk.
      
      
      
PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Głupota do kwadratu. Wystarczyłoby to wywieźć na Górę Chrobrego i mielibyśmy najwyższy szczyt narciarski na północy Polski. Panie Prezesie do dzieła ! Narciarz.
 • Wreszcie Modrzewina znalazła odpowiednie wykorzystanie.
 • Prezsydent Wilk za nic nie odpowiada, wszystko co złe to poprzednicy, a udane kończące sie inwestycje poprzedników, to oczywiście tylko jego zasługa, to jest dopiero fucha.
 • za rok może dwa ziemia się ułoży, a jak nie to nowe wysypisko sie zrobi. zapewne już jakieś odpady można znaleźć ehh jak by pomyśleli troszkę to by zastosowanie znaleźli dla gruzu itp itd. .. .no ale jak się nie myśli. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  nati1107(2013-12-03)
 • A może było wywozic na wały przeciw powodziowe
 • A nie można by tego zawieść na podwyższenie wałów przeciw powodziowych? Jeden transport. A tak, Modrzewina jeszcze nie funkcjonuje, a drogi mogą być zniszczone. Bo ciężarówek z ziemią przecież nikt nie waży. A pewnie przekraczają ładowność.
 • A może część tej ziemi i gruzu zostanie po prostu wykorzystana do wyrównania terenu na pozostałych działkach Modrzewiny pod przyszłe inwestycje. .. Cały ten teren jest ładnie pokryty zielenią, ale pod poszyciem jest od groma "niespodzianek", np. : wąwozy, resztki murów, doły, okopy, dziury i takie tam. .. Więc zamiast wydać majątek na równanie terenu i wywóz ziemi po prostu łatwiej będzie owymi ziemno-gruzowymi zapasami wypełnić nierówności. Problem z głowy. A inwestycje na Modrzewinie dopiero się zaczynają i oby było ich jak najwięcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  _CZYTELNIK_(2013-12-03)
 • Wyrównywanie terenów na Modrzewinie to profanacja. Nadejdzie taki czas, kiedy na Modrzewinie powstaną osiedla mieszkalne. I to właśnie ukształtowanie terenu sprawi, że będzie to najbardziej pożądana przez przyszłych lokatorów dzielnica, z krajobrazowego punktu widzenia. Najlepszym rozwiązaniem zagospodarowania tej ziemii jest wykorzystanie jej w celach rekultywacyjnych terenów zdegradowanych.
 • No właśnie o to mi chodzi. Żeby w miarę potrzeb równać teren samych działek pod inwestycje, a nie zrównać całość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  _CZYTELNIK_(2013-12-03)
 • Spójrz jeszcze raz na zdjęcie i zobacz ile tej ziemii jest; ) Na Modrzewinie nic nie trzeba wyrównywać. Działki są przygotowane w pełni pod zabudowę.
 • Umowa na dzierżawę działki jest podpisana z podwykonawcą. Właściciel obiektu CBRE GI i generalny wykonawca PORR za nic nie odpowiadają. CBRE tak sprytnie ucieka od jakiejkolwiek odpowiedzialności, że ma nawet inwestora zastępczego na budowę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  arek234(2013-12-03)
 • A kto naprawi zarwane krawężniki i chodniki na wjezdzie do tej działki
Reklama