UWAGA!

Most zbudują w Nowakowie?

Miasto Elbląg, gmina Elbląg i samorząd województwa powinny przygotować plan działań, które mają doprowadzić do zbudowania mostu na rzece Elbląg w Nowakowie. Z pismem z tym postulatem zwrócił się do Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego prezydent Henryk Słonina.

Na początku października pismo wpłynęło do Grzegorza Nowaczyka, który w Zarządzie Województwa zajmuje się m.in. sprawami infrastruktury transportowej.
       Obecnie działający most pontonowy w Nowakowie irytuje zarówno kierowców, jak i osoby płynące z Elbląga na Zalew Wiślany (i w drugą stronę).
       – Jeżeli podmioty wymienione w piśmie Pana Prezydenta zdecydują się na wspólne działanie, wtedy droga do stałego mostu w Nowakowie będzie krótka i zakończona sukcesem – prognozuje Grzegorz Nowaczyk. – Przy założeniu, że pozyskamy środki z Unii Europejskiej, mamy szansę, żeby w ciągu pięciu lat ten most powstał; trzy lata wystarczy na przygotowanie inwestycji, dwa lata na zbudowanie mostu.
       Według Nowaczyka, do końca bieżącego okresu budżetowego Unii Europejskiej, czyli do końca 2013 r., powinna być gotowa dokumentacja mostu, wówczas na początku nowego okresu budżetowego można oczekiwać decyzji i pieniędzy na budowę.
       – Ten most powinien być zbudowany, bo będzie służył przede wszystkim Modrzewinie – mówi Grzegorz Nowaczyk. - Skróci drogę do tych terenów inwestycyjnych. Powiedziałem, skróci, a powinienem powiedzieć, stworzy. W tej chwili, przy założeniu, że na Modrzewinie będzie prosperowało kilkanaście-kilkadziesiąt firm, praktycznie dojazdu nie. Natomiast po modernizacji „siódemki”, po zbudowaniu mostu w Nowakowie i węzła Kazimierzowo, otwiera się szansa, żeby Modrzewina spełniała swoją rolę.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • O, to przybędą nam dwa mosty? Chyba że ktoś zapomniał o moście jaki jest w planach w związku z budową autostrady? Ma być wybudowany koło oczyszczalni w kierunku węzła Kazimierzowo.
  • Nowaczyk zaczyna u mnie punktować. Facet wie co mówi. Jeżeli do końca kampanii będzie się w ten sposób prezentował może liczyć na moje poparcie.
  • Wie co mówi? A wie co się w Elblągu w ogóle dzieje? Nie ma to jak kreatywność działu PR.
  • Most w Nowakowie i dobra droga do Stegny przez Osłonkę potrzebne 100 razy bardziej niż bezsensowny Port Morski w Elblagu. Przed wyborami kandydaci odzyskują rozum ?????
  • dwa zwodzone w środku miasta, jeden stały w Nowakowie, robi się coraz ciekawiej
  • A po wyborach wybrańcy dostana zbiorowej amnezji, a obietnice składali w "pomrocznosci jasnej". O co sie załozymy ?:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Rapaport_XXL(2010-10-18)
  • idą wybory DUŻYMI obiecankami - sami się zagalopowali :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    filmad(2010-10-18)
  • to tylko pretekst zeby kolejny raz nazwisko "Nowaczyk" pojawilo sie w mediach
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ArnoldUPR(2010-10-18)
  • i to również pretekst, żeby kolejny raz ArnoldUPR pojawił się w mediach, jesteś jak natręt
  • W związku z tym, że większość elblążan w ogóle nie wie, o co chodzi wytłumaczę kompleksowo; ) Po pierwsze proszę otworzyć mapę Elbląga; ) Nowy most (prawdopodobnie zwodzony) będzie zlokalizowany pomiędzy oczyszczalnią ścieków a obecnym mostem w Nowakowie. To jednak dopiero początek wydatków. Większość wydatków pochłoną drogi, najpierw droga od ulicy Mazurskiej do mostu, a następnie już po drugiej stronie rzeki, droga od mostu do Nowakowa. Główna inwestycja drogowa będzie jeszcze bardziej kosztowna. Najpierw trzeba zbudować drogę z Modrzewiny do ulicy Mazurskiej (od Mazurskiej do mostu już będzie droga gotowa). Po drugiej stronie rzeki trzeba zbudować drogę do Kanału Jagielońskiego, tam kolejny most (prawdopodobnie też zwodzony). Za kanałem kolejna nowa droga aż do rejonu Węzła Kazimierzowo na S7; ) Podejrzewam, że łączny koszt tych inwestycji to jakieś 200-300 mln zł; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    znafca(2010-10-18)
Reklama