UWAGA!

Na dobrej drodze

Elbląg, Michaele Schreyer, komisarz Unii Europejskiej do spraw finansów
Michaele Schreyer, komisarz Unii Europejskiej do spraw finansów

- Rosjanie wykazują dużo dobrej woli we współpracy z Unią - mówi komisarz Unii Europejskiej do spraw finansów Michaele Schreyer, która wraz z ambasadorem Unii w Polsce Bruno Dethomasem odwiedziła wczoraj Elbląg.

Do Elbląga goście przyjechali prosto z Kaliningradu, gdzie interesował ich przede wszystkim stan realizacji tzw. specjalnych ustaleń dotyczących rosyjskiej enklawy - m.in. dotyczących warunków tranzytu między obwodem kaliningradzkim i pozostałym terytorium Rosji oraz nawiązywaniem partnerskich kontaktów między Kalingradem a sąsiednimi państwami Unii Europejskiej.
     Michaele Schreyer powiedziała nam, że obie sprawy zmierzają w dobrym kierunku:
     - Rozmawiając z mieszkańcami i władzami okręgu kaliningradzkiego widziałam, że jest tam dużo dobrej woli i chęci do realizowania takiej współpracy.
     W Elblągu goście oglądali inwestycje, które współfinansowała Unia Europejska. Pani komisarz mówi, że jest pod wielkim wrażeniem tego, co Elbląg zrobił dzięki unijnym pieniądzom.
     - Teraz wasze miasto, jak i cała Polska jest już w Unii Europejskiej i oczywiście będzie kwalifikował się do środków z funduszy struktralnych - mówi pani komisarz. - Pierwsze transze tych pieniędzy już poszły do rządów centralnych, trwa zbieranie wniosków, a widząc, jak te pieniądze zostały w Elblągu wykorzystane, jestem pewna, że Elbląg dalej będzie otrzymywał unijne wsparcie.
     Dzięki „unijnym” pieniądzom udało się m.in. wyremontować drogi na Starym Mieście i zbudować nowy most z drogami dojazdowymi. Teraz trwa budowa nowoczesnego terminalu portowego i przebudowa Węzła Wschód - skrzyżowania krajowej "siódemki" oraz drogi ekspresowej do Kalinigradu.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama