UWAGA!

Na początku kontakty, później kontrakty

 
Elbląg, Na początku kontakty, później kontrakty
fot. nadesłana

Karsten Klepsvik, Ambasador Królestwa Norwegii, spotkał się w poniedziałek 7 lipca z wicemarszałkiem Jarosławem Słomą. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o rozwoju współpracy gospodarczej pomiędzy Norwegią i województwem warmińsko-mazurskim oraz o wykorzystaniu potencjału portu regionalnego w Szymanach.

Na Warmii i Mazurach zadomowiły się już firmy zajmujące sie przetwórstwem ryb, a w Elblągu swoje zaplecze rozwija przedsiębiorstwo Acoustics – producent elementów na platformy wiertnicze. Jednak stronę norweską najbardziej interesuje współpraca gospodarcza w sektorze energetycznym. Partnerzy z Norwegii dostrzegają w naszym województwie duży potencjał także na rozwój firm z branży IT.
       - Jestem przekonany, że dysponujemy atutami, które mogą zainteresować norweskich inwestorów – mówi wicemarszałek Jarosław Słoma. – Na terenie województwa funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna, która oferuje korzystne warunki dla przedsiębiorców rozpoczynających tutaj swoją działalność. Systematyczne inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną – drogi, kolej, lotnisko – poprawiają dostępność naszego regionu dla biznesu.
       Spotkanie było też okazją do omówienia niektórych projektów zrealizowanych z funduszy norweskich, które są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. W naszym regionie z pomocą tych środków przeprowadzono wiele inwestycji, na przykład odnowiono Sanktuarium w Świętej Lipce oraz Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, ocieplono Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce czy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, wyposażono wybrane jednostki Policji w nowoczesny sprzęt oraz zbudowano komisariat w Reszlu.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama