UWAGA!

Na Słonecznej przybędzie nowych mieszkań

 Elbląg, Na Słonecznej przybędzie nowych mieszkań
(fot. Mikołaj Sobczak)

15 mieszkań ma powstać na działce na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę i rozpoczął prace.

Przypomnijmy, że działkę o powierzchni 500 m kw. po rozbiórce istniejących tu wcześniej pawilonów, kupiła w 2022 roku za 400 tys. zł netto elbląska firma Miernik Development. Jak informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z elementami zagospodarowania terenu. Projekt nie zakłada lokali handlowych, a mieszkalnych ma być 15.

- Dodatkowo projektowanych jest 9 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej, 2 miejsca parkingowe zewnętrzne oraz jedno miejsce parkingowe w budynku zlokalizowanym na sąsiednich działkach - podkreśla Joanna Urbaniak.

Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Miernikiem, właścicielem firmy, która wygrała przetarg, w sprawie szczegółów budowy. Odpisał nam, że jest na urlopie i wszelkich informacji udzieli po powrocie do pracy.

 

Aktualizacja: Właściciel Miernik Development skontaktował się z nami, udzielając kolejnych informacji.
       - Projekt planuję zakończyć w okresie 12-14 miesięcy, o ile warunki pogodowe nie wydłużą procesu budowlanego, czego wykluczyć nie mogę. Na chwilę obecną nie napotkałem trudności, niemniej kluczowe będą prace ziemne i ewentualnie to, co podczas tychże prac może zostać „znalezione” w ziemi w kontekście działań, jakie miały miejsce w 1945 roku - mówi Tomasz Miernik.
      

Anna Malik

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama