UWAGA!

Na ten tor czekają nie tylko sportowcy

 Elbląg, Tor wrotkarsko-łyżwiarski przy ul. Agrykola w nowej odsłonie zaprezentuje się we wrześniu
Tor wrotkarsko-łyżwiarski przy ul. Agrykola w nowej odsłonie zaprezentuje się we wrześniu (fot. arch. MS)

Ponad 5 mln złotych kosztować będzie przebudowa toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Umowa z wykonawcą, którym jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe E&S Sp. z o.o. z Borowa oraz Firma usługowa PROTEL Sp. z o.o. - zostanie podpisana w maju. Obiekt sportowy w nowej odsłonie ma być gotowy na wrzesień.

Pierwszy przetarg na wykonawcę, który podejmie się budowy toru wrotkarsko-lodowego wraz ze sztucznym systemem mrożenia oraz kompleksem boisk sportowych wewnątrz przy ul. Agrykola, nie przyniósł rozstrzygnięcia. Firmy za wysoko wyceniły usługi. Na drugi firmy przygotowały tańsze oferty, miasto też zaproponowało wyższą kwotę, ale to wciąż było zbyt wiele. Dlatego z zamówienia wykreślono przejście podziemne na płytę boiska, co - jak podkreślali urzędnicy - pozwoli ograniczyć koszty o kilkaset tysięcy złotych.
       Reszta prac, czyli roboty rozbiórkowe na istniejącym torze, zakup i montaż agregatu chłodniczego, zakup band, odwodnienie oraz budowa boisk do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz w tenisa, a także wykonanie oświetlenia i małej architektury pozostaje bez zmian.
       Do trzech raz sztuka i udało się. Wpłynęły cztery oferty, a najkorzystniejszą złożyło konsorcjum: Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe E&S Sp. z o.o. z Borowa oraz Firma usługowa PROTEL Sp. z o.o. Przebuduje tor wrotkarsko-łyżwiarski za 5 mln 140 tys. zł. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszej połowie maja. Według planu prace budowlane mają potrwać do końca sierpnia. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tor będzie a trybuny dla kibiców to gdzie.
 • póki co to tam chodzą okoliczne gamonie ze swoimi kundlami. ..
 • Nic nie będzie!!!! przetarg będzie anulowany tak myślę
 • A na co komu kolejne lodowisko? W dodatku na dworzu jak nie ma juz porzadnej zimy. Wywalanie pieniedzy w bloto! Naprawiliby tylko obecny tor, osiwetlili i tyle. Wstyd, zeby w calym miescie nie bylo porzadnego toru dla wrotkarzy/ rolkarzy.
 • Eg na wrotkach to możesz sobie pod blokiem jeździć a nie na torze!
 • po tych wertepach, dziurawych chodnikach. .. powodzenia
 • Może lepiej zrobić tam sralnie dla zarobaczonych Kundli których właściciele nie płacą podatku od psa. Ewentualnie wybudować 99 Lidia. Oto rządy w Elblągu
 • W wakacje regularnie jeżdżę na tym torze, bo ulicą nie można, a po dziurawym chodniku ciężko i na pieszego można wpaść. W tygodniu o ile nie trenują tam sportowcy, naprawdę mało osób tam przychodzi, w weekendy jest trochę rodzin z dziećmi. Dziurki czy pęknięcia nawierzchni da się przeżyć, ale zróbcie coś z tymi psami i ich właścicielami! Szlag mnie trafia, gdy spokojnie sobie jeżdżę, a tu jakiś kundel do mnie podbiega, bo właściciel nie ma gdzie go spuścić, tylko przychodzi na boisko piłkarskie. A już szczyt chamstwa, jak pies nasra na środku, a właściciel poczeka aż skończy i odejdzie. Zadbajcie lepiej o dobre ogrodzenie i dozorcę, który zrobi "selekcję" i nie wpuści tam ludzi ze zwierzętami. W końcu to nie jest trawnik pod blokiem, a jak pies ma pobiegać to 500 m dalej jest las, który i tak już sobie psiarze przywłaszczyli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  mopik(2016-04-27)
 • Dokładnie, w godzinach porannych i popołudniowych biegają tam głównie spuszczone psy. A przypominam, że jest to miejsce przeznaczone do uprawiania sportów, a te psy często podbiegają do biegaczy czy rolkarzy. Tylko czekać, aż któremuś psu odbije i skończy się to tragedią. Wystarczy, że już w Bażantarni nie można spokojnie pojeździć/pobiegać bez bycia obszczekanym przez jakiegoś psa, bo właściciele głupi i widzą tylko czub swojego nochala.
 • Walić mandaty właścicielom osrancow po 1000 za kupę.
 • Może by Wróbel przyszedł pobiegać to by zobaczył jak go kundle Pogonią. Od razu schludnie o 50 kg.
 • 7% tylko płacili abonament rtv. Wszystko w temacie.
Reklama