UWAGA!

Na zajezdnię jeszcze poczekamy

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu (fot. Anna Dembińska)

Przetarg na modernizację zajezdni tramwajowej i budowę węzła przesiadkowego w rejonie dworca PKP został ponownie unieważniony. Przyczyna ta sama: zbyt duża różnica w oczekiwaniach finansowych miasta i potencjalnego wykonawcy.

Plan był prosty: zmodernizować zajezdnię tramwajową przy ul. Browarnej poprzez wyburzenie stalowej hali oraz wybudowanie nowej wraz z nowym torowiskiem i trakcją. Dodatkowo w rejonie dworca PKP miały zostać przebudowane perony tramwajowe, zamontowane tablice informacji pasażerskiej, biletomaty, stojaki rowerowe, a latarnie na pobliskiej pętli autobusowej miały być energooszczędne.
       Z planów na razie wyszły nici, bo trzeci przetarg został unieważniony z powodu rozbieżności finansowych pomiędzy miastem a potencjalnym wykonawcą. Do urzędu na ostatni przetarg wpłynęła tylko jednak oferta złożona przez konsorcjum dwóch elbląskich firm – swoje usługi wyceniło na prawie 16 mln zł. Miejscy urzędnicy byli gotowi wydać prawie 6,4 mln zł.
       Co dalej? To był już trzeci przetarg na modernizację zajezdni i budowę węzła przesiadkowego przy dworcu. Z projektu wypadła już ścieżka rowerowa w ciągu al. Grunwaldzkiej. W dwóch poprzednich postępowaniach nie zgłosił się żaden chętny do wykonania modernizacji.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kto robił rozpoznanie rynku i kiedy ? Druga sprawa a właściwie nawiązanie do pytania to dysproporcja budżetu do oferty.
 • Czyżby pan Wróblewski chciał zapłacić za to przedsięwzięcie tyle co za tor "Kalbar"? To jak to jest z tymi pańskimi wycenami? Śmieszno czy straszno?
 • CO DO CHOLERY?! znowu? Ja pier. dolę, kto jest za to odpowiedzialny?! Przecież przed ogłoszeniem przetargu ktoś kompetentny powinien zrobić rozeznanie rynku, wraz z opracowaniem przewidywanych kosztów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  zirytowany(2018-09-06)
 • Tu nawet specjalnie nie ma co robic rozeznania,czas pedzi do przodu,robol juz nie bedzie pracowal za 8:10 zl) godz,jest rynek pracownika w kazdej sferze,dlatego tez ceny mat bud,robocizny,urban,rekawic,mydla,napoi ,czyli koszty ida w gore,a przez to wszelkie roboty drozeja,jest to normalka,nie tak jak za lewackich liberalow,ze robol to gorszy sort,po prostu jest koniunktura na robola I bojcie sie liberalowie wasz czas mija!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Zbyszek1(2018-09-06)
 • Macie prawdziwe oblicze obietnic obecnego z Ratusza. odejdż wreszcie. Miasto upada. I wyremontuj na odejście amfiteatr.
 • KŁAMCA!!!!!wybory i precz!!!!!
 • A durnie kazdego dnia popierają chyba ślepi i nie widzą co się dzieje z miastem.
 • Wróblewski najchętniej zrobiłby to metodą ,,na horom curke".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dil Dos(2018-09-07)
 • Zapraszam do dyskusji o na temat naszego miasta i wspólnego zmieniania go na lepsze na grupę Zjednoczony Elbląg, która znajduję się na Facebook'u.
Reklama