UWAGA!

Na Żuławskiej wiele się zmieni

 
Elbląg, Rondo z prawdziwego zdarzenia ma powstać do końca kwietnia
Rondo z prawdziwego zdarzenia ma powstać do końca kwietnia (fot. Michał Skroboszewski)

Do piątku, 30 listopada, ma się zakończyć przebudowa części ul. Żuławskiej na wysokości budowanego właśnie marketu budowlanego. Rondo z prawdziwego zdarzenia u zbiegu ulicy Żuławskiej i Warszawskiej powinno być gotowe do końca kwietnia przyszłego roku. Zobacz zdjęcia.

W przyszłym roku ma być otwarty market Castorama przy ul. Żuławskiej. Inwestor – warszawska spółka Castim – zobowiązała się w umowie z miastem, że przebuduje na swój koszt układ drogowy w sąsiedztwie marketu.
       - W pierwszym etapie, do 30 listopada 2018 roku, zostanie przebudowana ul. Żuławskiej wraz z budową zjazdów do budowanego marketu. Drugi etap obejmuje przebudowę skrzyżowania ul. Żuławskiej i Warszawskiej na rondo. Termin realizacji to 30 kwietnia 2019 rok, z możliwością przesunięcia realizacji do 6 miesięcy – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Warto dodać, że z ul. Żuławskiej nie ma już zjazdu na S7. Ulica prowadzi na drugą stronę obwodnicy Elbląga poprzez wiadukt, którym można dojechać do okolicznych firm i miejscowości. Likwidacja skrzyżowania ul. Żuławskiej z S7 znacznie poprawiła bezpieczeństwo kierowców. W tym miejscu, mimo istniejącej wcześniej sygnalizacji świetlnej, często dochodziło do wypadków. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama