UWAGA!

Nad rzeką Elbląg ruszył drugi etap przekopu

 Elbląg, Nad rzeką Elbląg ruszył drugi etap przekopu
(fot. Anna Dembińska)

Rozpoczął się drugi etap budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do Elbląga. Ma kosztować 574 miliony złotych. Prace na zlecenie Urzędu Morskiego z Gdyni realizuje firma Budimex. Zobacz zdjęcia.

Dzisiaj wybraliśmy się do Nowakowa, by zobaczyć postęp prac. Biuro budowy znajduje się w centrum miejscowości. Kilkaset metrów dalej wykonawcy wytyczyli już ślad, którym będzie biegła droga dojazdowa do mostu obrotowego. Ma on stanąć w odległości około 600 metrów od obecnego mostu pontonowego w kierunku Elbląga. Najwięcej dzieje się obecnie u wejścia do rzeki Elbląg od strony Zatoki Elbląskiej. Wykonawca wytyczył już drogę dojazdową wzdłuż rzeki przy wale, pracuje tu ciężki sprzęt i ciężarówki. Teren budowy jest oznakowany i ogrodzony.

Przypomnijmy, że drugi etap budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do Elbląga będzie kosztować 574 miliony złotych. Za tę kwotę wykonawca – firma Budimex – w ciągu dwóch lat ma zmodernizować rzekę Elbląg na długości ok. 10 km i zbudować nowy 104-metrowy most obrotowy w Nowakowie wraz z drogami dojazdowymi.

Jeszcze w tym roku Urząd Morski w Gdyni ma ogłosić przetarg na trzeci, ostatni, etap inwestycji – czyli pogłębienie toru wodnego od kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną do Elbląga. Cała inwestycja ma być gotowa w  2023 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I oby tak dalej, do szczęśliwego zakończenia inwestycji.
 • A za rządów Donalda Tuska i PO na nic nie było pieniędzy. A okazało się że jakoś można. W Elblągu rządzi koalicja PO-PSL-SLD i nie ma kąpieliska w mieście nad rzeką, obok jeziora Drużno i Zalewu Wiślanego. KTO NA NICH GŁOSUJE ?!?!?!
 • Po, PSL, i cała lewica to lewactwo, które tylko w gębie mocne. Poza tym nic nie potrafią.
 • Wazne, że w tematach ważnych dla naszego miasta i elblążan zarówno PiS i PO dzialają razem. Poseł Elżbieta Gellert zbierała podpisy za przekopem, a poseł Leonard Krasulski pilnował realizacji przekopu. I tak trzymajmy, Alleluja i do przodu.
 • Brawo, dzięki polskiemu Kanałowi Sueskiemu skończy się wreszcie wielowiekowa dominacja Gdańska a wielki port w Elblągu będzie nam wszystkim znosić złote jaja. Dziękujemy Panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, wielkiemu mężowi stanu za to że stworzył to wielkie dzieło, marzenie pokoleń wbrew Moskiewskim i Brukselskim knowaniom. Myślę że będę wyrazicielem opinii większości takzwanych zwykłych ludzi w Elblągu jeśli upomne się honorowe obywatelstwo naszego Elbląga i wierzę że Pan premier nie pogardzi tym skromnym wyróżnieniem.
 • Już się podłączacie pod zaszczyty a razem z Unią i Brukselą knuliscie. Poseł Krasulski owszem pewne skromne zasługi ma ale bez przesady są o wiele, wiele godniejsi.
 • Sądzę natomiast że byłby bardzo dobrym prezydentem naszego miasta i myślę że należy mu się to stanowisko nie tylko za kompetencję ale także za wspomniane zasługi dla naszego regionu.
 • Gdzie jest senator motorówa??? Już z dwa tygodnie nie było go na portelu!!!!
 • Bardzo głupio, bezmyślnie i ze szkodą dla mieszkańców wybraliście PiSowcy miejsce na budowę tego mostu - zarówno jeśli chodzi o interes mieszkańców Nowakowa, którym idiotycznie chcecie budować drogę pod oknami, jak i elblążan, których interesu w poprawie warunków komunikacyjnych w mieście nie uwzględniliście w ogóle. Do tego zupełnie ignorancko olaliście zarówno protesty zainteresowanych Nowaczan, jak również konsultacje społeczne z nimi, i postanowiliście idąc na udry ze społeczeństwem postawić na szkodniczym swoim. W dodatku daliście w ten sposób broń przeciwnikom przekopu oraz przeciwnikom swoich rządów - bardzo głupio i bardzo nieodpowiedzialnie; możecie być pewni, że zostanie ta wasza arogancja ukarana, zaś ja osobiście przypomnę wam tę bumelkę już w najbliższej kampanii, gdzie swym dyletanctwem będziecie przecież próbować się chwalić na całą Polskę; smuteczek. Hashtagi: #PiSPOjednoZlo, #dyletanctwo, #ArogancjaWladzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  67
  tow. Koliński bez loginu(2021-06-23)
 • No ja głosuję, za ich żadów odłożone pieniądze żeby teraz je trwonić i rozdawać patologi.
 • @TeofilSkorupa - Poseł Krasulski, to największe zasługi ma w spożywaniu aptecznego spirytusu z batalionowych zapasów.
 • Budowa mostu, infrastruktury drogowej i pogłębienie toru wodnego to pożyteczne inwestycje. Dla mnie ważniejsze od samego przekopu. Może w końcu statki z Elbląga do Krynicy czy nawet innych miejscowości na Mierzei Wiślanej będą mogły kursować.
Reklama