UWAGA!

Nad Zalewem Wiślanym powstaje promenada

 Elbląg, Nad Zalewem Wiślanym powstaje promenada
fot. arch. UM Krynica Morska

Już jesienią tego roku będzie można wybrać się na spacer nową promenadą nad Zalewem Wiślanym, która powstaje w Krynicy Morskiej. Do przyszłego sezonu turystycznego nowy pasaż ma zostać również oświetlony, zostaną też wykonane zejścia na nadzalewowe plaże. 

W Krynicy Morskiej na koronie nowo budowanych wałów przeciwpowodziowych została wylana nawierzchnia asfaltowa, która, jak zapowiadają władze miasta, będzie w przyszłości częścią nowej promenady nadzalewowej.

- Krynica Morska wzbogaci się o nowy pasaż na miejsce do spacerów czy przejażdżek rowerowych. Łączna jego długość będzie wynosiła około 3,5 km. Ma być gotowy już jesienią tego roku, być może nawet w październiku. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego, na wiosnę przyszłego roku, pasaż zostanie również oświetlony. Będą także wykonane zejścia na nadzalewowe plaże - mówi Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej. 

  Elbląg, Nad Zalewem Wiślanym powstaje promenada
fot. arch. UM Krynica Morska

Warto również przypomnieć, że w Krynicy Morskiej będzie również realizowana inna inwestycja (przez Urząd Morski w Gdyni).

- Zostanie wydłużone molo pasażerskie o 65 metrów oraz zmodernizowany zostanie stary basen portowy przy wejściu na molo. Projekt ten jest komplementarny z inwestycją, którą jednocześnie wykonuje Krynica Morska, w którym będzie wybudowany nowy hangar z zapleczem sanitarno - administracyjnym, w pełni monitorowany plac do zimowania jachtów, dźwig do podnoszenia jachtów oraz pomost pływający z 13 miejscami postojowymi przy trzecim pirsie. Wydłużone molo, będzie stanowiło również falochron osłonowy zmniejszający falowanie w basenach portu - wyjaśnia burmistrz Krzysztof Swat. 

Całość zadania realizowana przez zarówno przez Urząd Morski w Gdyni i Urząd Miasta Krynica Morska zakończy się do końca 2022 roku. Koszt prac realizowany przez Urząd Morski w Gdyni wynosi ok. 13 milionów zł, natomiast prace realizowane przez Urząd Miasta Krynica Morska wynosi ok 8 milionów zł. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama