UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadal nie ma chętnych na tę działkę

 
Elbląg, Nadal nie ma chętnych na tę działkę
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Półhektarowa działka u zbiegu ulic: Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej nadal czeka na inwestora. Na dzisiejszy przetarg nikt się nie stawił.

Teren u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej jest przeznaczony pod działalność usługową (m.in. hotelarską, oświatową, rozrywkową, finansową), może jej towarzyszyć działalność gastronomiczna i handlowa. Miasto wystawiło ją na sprzedaż, bo do ratusza zgłosił się inwestor zainteresowany tym terenem. W praktyce okazało się jednak, że ani na pierwszy, ani na drugi przetarg nikt nie wpłacił wadium, więc postępowanie trzeba będzie powtórzyć. Cena wywoławcza działki to 894,5 tys. zł. Jeśli w końcu znajdzie się nabywca, będzie on zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2022 roku i zakończenia prac do końca 2024 roku. 
       W przypadku sprzedaży działek swoje miejsce będzie musiał też zmienić obelisk ku czci ofiar tzw. Sprawy Elbląskiej – represji, jakie w 1949 r. spotkały polskich repatriantów, bezpodstawnie oskarżonych o spowodowanie pożaru zamechowskiej hali. Obelisk ma być przeniesiony na teren miasteczka rowerowego przy rondzie Teatralna – Robotnicza.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Postawić 5 lidli 3 biedronki i sralnie dla czworonogów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  9
  OtoElbląg(2018-05-21)
 • jaki głupek zainwestuje w tym umierającym mieście- chyba jeszcze mieście bo niedługo spadniemy do rangi wsi
 • Może Lidl, w tym rejonie przecież nie ma. To niemiecka firma pięknie będzie się komponował na tle niemieckich hal Schichaua.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  Zygmuś(2018-05-21)
 • Niestety ale masz rację :(
 • RobertKoliński Miasto próbując sprzedać bez pomyślunku tę działkę po raz kolejny strzela sobie (i mieszkańcom) w stopę. Przypominam o głośnej (a niesławnej) niedawno w mieście sprawie budowy tzw. garażowca na Starówce, która to budowa na szczęście nie doszła do skutku (m. in. dzięki protestom co rozsądniejszych mieszkańców), jednak sam problem braku miejsc parkingowych w tej części miasta nie został wcale w jej wyniku rozwiązany. Ta działka - co podkreślałem wielokrotnie i w wypowiedziach publicznych, i w prasie, i w rozmowach m. in. z Prezydentem miasta, i nawet w oficjalnych opiniach przesłanych do UM Elbląga w ramach konsultacji społ. - jest doskonałym miejscem na budowę takiego garażowca z prawdziwego zdarzenia, który połączony z funkcją handlowo-usługową w tym miejscu stworzyłby idealne warunki do rozwoju i zagospodarował tę wciąż dość zaniedbaną inwestycyjnie i infrastrukturalnie część miasta. Dlaczego radni i włodarze miejscy nie przyjmują tej prostej wiedzy do wiadomości pozostaje ich słodką tajemnicą, zauważyć jednak należy, że czynią to z oczywistą szkodą dla mieszkanek i mieszkańców miasta Elbląga, którym taka inwestycja w tym miejscu ułatwiłaby życie, zaś dla wizerunku i promocji miasta przyniosła istotne korzyści. Zachęcam dziennikarzy do podrążenia tematu i sprawdzenia, dlaczego miasto wykazuje taką niechęć do umieszczenia w tym miejscu tej istotnej dla elblążan/ek inwestycji.
 • @RobertKoliński - @RobertKoliński w końcu jakaś konstruktywna krytyka, bez ciągłego marudzenia i głupich komentarzy, które nic nie dają
 • Gdzie jest logo ślimaka i pomysłodawcy które kosztowało grubą kasę ?
 • @Andrzej12345 - Chwalą nas, ja Ciebie, a ty Nas.
 • To Nowaczyk z PO.
 • A ja tak troszkę z innej beczki : co się dzieje z zieloną szkołą w Piaskach dzierżawcy już skorzystali z prawa pierwokupu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  vjhlgj(2018-05-21)
 • nie sprzedawac na dziko i za bezcen, tylko zrobic duzy, BEZPLATNY parking. Jesli chcecie ozywic Stare Miasto to parkowanie MUSI byc bezplatne
 • dlaczego nie pokazano zdjęcia co z tymi trawnikami przy pomniku i obok teko budynku gdzie było ksero zrobili pracownicy GE. Zdewastowane trawniki, niszczony jest chodnik-bydło i tyle. WON na teren zakładu z tymi złomami.
Reklama