UWAGA!

Najpierw jeden, później drugi

 Elbląg, Dawna Szkoła Podstawowa nr 11, a obecnie Zespół Szkół nr 1 przy ul. Korczaka ma się zmienić
Dawna Szkoła Podstawowa nr 11, a obecnie Zespół Szkół nr 1 przy ul. Korczaka ma się zmienić (fot. Michał Skroboszewski)

Oba wybudowano w latach 80. i oba mają zostać wyremontowane. Żeby jednak tak się stało potrzebna jest odpowiednia dokumentacja. Miasto szuka tych, którzy wykonają ją dla budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka i Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Rodz. Nalazków.

Budynek na Zawadzie pojawił się w 1982 r., natomiast ten przy ul. Korczaka powstał siedem lat później. Oba mają zostać wyremontowane. 
       W obu przypadkach planuje się docieplenie ścian i dachu, pomalowanie elewacji, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji cieplnej. Tam, gdzie to tylko możliwe mają zostać wprowadzone odnawialne źródła energii. Roboty obejmą również m.in. kuchnię oraz toalety.
       Miasto ma również plan, jak to wszystko sfinansować – chce sięgnąć po środki unijne, które mogą pokryć 85 proc. kosztów. Konkurs na składanie wniosków zostanie ogłoszony w grudniu tego roku, natomiast roboty budowlane miałyby się rozpocząć w 2017 r.
       Ustalono również kolejność - według planów najpierw ma zostać wyremontowana szkoła przy ul. Rodz. Nalazków, a dopiero później ta, która znajduje się przy ul. Korczaka.
       Zanim to jednak nastąpi potrzebna jest odpowiednia dokumentacja. Na początku lutego ogłoszono przetarg, który ma wyłonić jej wykonawcę. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego na razie „trwa ocena i badanie ofert”.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama