UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najważniejszy pierwszy krok

Elbląg, wizualizacja obiektu po modernizacji
wizualizacja obiektu po modernizacji

CSE Światowid jako administrator wspólnego projektu z Teatrem ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz studium wykonalności dla przedsięwzięcia pod nazwą "Rozbudowa, przebudowa i remont Teatru im. A. Sewruka i CSE Światowid w Elblągu".

Zadanie obejmuje przygotowanie dokumentacji i studium wykonalności do rozbudowy wspólnie zajmowanego obiektu w kierunku północnym i południowym oraz nadbudowy kondygnacji nad całością obiektu, a także kompleksową modernizację wraz ze znajdującymi się w nim instalacjami wewnętrznymi. Na jego realizację obie jednostki kultury otrzymały dotację od Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       - Celem opracowania dokumentacji jest umożliwienie aplikowania o środki unijne na tę inwestycję - mówi Grzegorz Nowaczyk,  wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
       Dokumentacja pozwolić ma na dostosowanie obiektów do zmieniających się wymagań klientów, co z kolei wpłynąć ma na uatrakcyjnienie oferty placówek w zakresie współpracy międzynarodowej oraz transgranicznej, a także unowocześnić bazę technologiczną.
       - Przewidziana do realizacji inwestycja, ma poprawić jakość tworzenia i odbioru przedstawień teatralnych - mówi Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. - Dobudowa nowej Sceny Kameralnej, remont istniejących scen, kieszeni scenicznych, sale prób, których obecnie nie mamy, to wszystko ma usprawnić i podnieść komfort zarówno pracy, jak i odbioru dóbr artystycznych.
       Rozbudowa pracowni rzemieślniczych, stolarni, magazynów kostiumów, archiwum, powinna znacznie usprawnić efektywność warunków pracy, a budowa dwóch niezależnych wejść do Teatru, w połączeniu z windami i ciągami komunikacyjnymi, przystosowanymi na potrzeby osób niepełnosprawnych, jeszcze szerzej otworzyć instytucję na widzów.
       - Rozbudowa pomieszczeń przeznaczonych na działalność edukacji artystycznej, znacznie zwiększy formy naszej współpracy z innymi partnerami i działającymi stowarzyszeniami, dla których kultura, szczególnie kultura teatralna, są bardzo istotne - dodaje Siedler. - Zwiększy się także możliwość korzystania z Teatru poprzez różne formy aktywności proponowane przez Stowarzyszenie Animatorów kultury "Teatr z Bliska" oraz Stowarzyszenie Eurofamilia.
       CSE Światowid chce, aby przygotowana dokumentacja uwzględniła m.in. rozbudowę i modernizację sali sportowej z przeznaczeniem na obiekt sportowo - widowiskowy, w tym znaczne zwiększenie miejsc siedzących na trybunach.
       - W dokumentacji przewidujemy utworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości Kulturalnej na bazie zmodernizowanych profesjonalnych pracowni technicznych, m.in. pracowni oświetleniowej, kinooperatorskiej - pracowni kina cyfrowego i studia nagrań - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Światowida. - Ten etap to przygotowanie dokumentacji, kolejnym będą starania o pozyskanie środków unijnych na tę inwestycję.
       Zgodnie z planami w rozbudowanym obiekcie powstać ma też pracownia filmowa, Centrum Przygotowań Tanecznych z profesjonalnym studiem treningowym i Ośrodek Arteterapii z Centrum Rekreacyjno - Rehabilitacyjnym oraz pracowniami artystycznymi. Bazę ma mieć tu także Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, a dla artystów, szkoleniowców czy instruktorów goszczących w CSE Światowid powstać ma niewielka baza noclegowa.
      

 


      
      

CSE Światowid, Teatr im. Aleksandra Sewruka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Cytat za portelem "mówi Grzegorz Nowaczyk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. " A to by oznaczało, że Nowaczyk dostał awans. Dotychczas był członkiem, czy coś się zmieniło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-19)
 • okrutnie brzydkie jest to "coś" na wizualizacjach. Precz z postmodernizmem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-19)
 • Niestety! Architektonicznie to coś wygląda koszmarnie. Obie instytucje powinny kształtować i wpływać m. in. na smak i gust odbiorców tworów Artystycznych. Taki koszmarek nie powinien sygnować, ,Wizualizatorów'' Sztuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-19)
 • Proszę zamieścić opinię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-02-19)
 • przedw wyborami gdzie nie spojrzysz tam Nowaczyk - otwierasz portel - Nowaczyk, otwierasz gazete - Nowaczyk, otwierasz kibel - Nowaczyk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ArnoldUPR(2010-02-19)
 • wyszukaneKomenty dzisiejszegoSolenizanta bardziejPasują?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-02-19)
 • moze ktos dostrzeze potrzebe wybudowania parkingu najlepiej podziemnego????? doskolale nadaje sie do tego celu plac drzed swiatowidem!!!! no ale taka nowoczesnosc nie dla elblaga??? tu mozliwe sa tylko iasne platne miejsca parkingowe przy i tak waskich ulicach--wiocha!!! jaki pan taki kram!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RUM(2010-02-19)
 • Ech - nie lubię nietwórczo krytykować, ale podobnie jak w przypadku placu dworcowego wygląda to jakby statek kosmiczny wylądował. Czy ktoś może wie która firma jest autorem projektu/wizualizacji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lukasz23(2010-02-19)
 • Nowaczyk jest członkiem zarządu i de facto zastępcą marszałka, jednym z kilku, dlatego czasami używa się określenia wicemarszałek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mondrala(2010-02-19)
 • ale i tak zanim to tak wyremontują to nikt z nas nie bd zył
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maciekelb(2010-02-19)
 • mondrala ~ de facto to firma z Elbląga;) ..a na czele Zarządu Województwa stoi Marszałek Jacek PrOtas. Jego zastępcami są: Urszula Pasławska i Jolantą Szulc. Pozostali członkowie Zarządu: Jarosław Słoma i Grzegorz Nowaczyk bip.warmia.mazury.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-02-19)
 • Znając sprawność administracji wojewódzkiej (Platforma Obywatelska) realizacja projektu w przyszłej kadencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  malkontent(2010-02-20)
Reklama