UWAGA!

Nie ma chętnych, by oświetlić ulice

 Elbląg, Ulica 13. Pułku Przeciwlotniczego będzie nadal tonąć w ciemnościach
Ulica 13. Pułku Przeciwlotniczego będzie nadal tonąć w ciemnościach (fot. AD)

Ratusz unieważnił przetarg na oświetlenie ulicy Rybnej, 13. Pułku Przeciwlotniczego i chodnika łączącego ul. Wyżynną z Gałczyńskiego. Tych inwestycji chcieli mieszkańcy, glosujący w budżecie obywatelskim. Przetarg unieważniono, bo nie zgłosiła się żadna firma, która chce tę inwestycję wykonać. 

Przypomnijmy, że za oświetleniem ulicy 13 Pułku Przeciwlotniczego głosowało... 27 mieszkańców, to był dopiero dziesiąty wynik w okręgu. Ale ma być zrealizowane, bo zgodnie z regulaminem BO starczyło na ten cel pieniędzy, po odliczeniu wydatków na pozostałe inwestycje. Przy ulicy prowadzącej do ul. Saperów i ogródków działkowych powstanie 14 latarni. Koszt? 135 tys. zł
       Podobnie wygląda sytuacja z ulicą Rybną. Na projekt zagłosowało... 8 osób. Mimo zajęcia ostatniego miejsca pod względem liczby głosujących, inwestycja została skierowana do realizacji. Miasto planuje tam zamontować trzy latarnie. Szacowany w Budżecie Obywatelskim koszt to 34 tys. zł. Projekt wykonania oświetlenia chodnika łączącego ul. Wyżynną z ulicą Gałczyńskiego zebrał poparcie 495 głosujących i zwyciężył w kategorii „Zadania ogólnomiejskie". Powstanie tu 13 nowych latarni, szacowany koszt: 200 tys. zł.
       Zwycięzca przetargu miał zamontować latarnie we wszystkich wymienionych miejscach w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy i udzielić na swoje prace co najmniej 24 miesięcy gwarancji. Do przetargu nie zgłosił się jednak żaden chętny i ratusz musiał to postępowanie unieważnić, co oznacza, że inwestycja przeciągnie się w czasie. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg w tej sprawie. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 60 dni :D ciekawe czy zdążyło by przejść etap projektowania / uzgadniania.
 • Efekt 500 plus
 • Nie zdecydował się bo zbyt mało czasu na realizację i zbyt małe środki jakie miasto chciało na cen cel przeznaczyć (żadna nowość) w efekcie mamy co mamy. .. .Podziękujmy rządzącym naszym miastem (po raz kolejny)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  melonik(2017-10-10)
 • Szanowna Redakcji. Proszę zapytać w UM czy była w przetargu udostępniona dokumentacja? Jeśli nie to termin nierealny do wykonania. Dlaczego jak idzie zima miasto ogłasza przetargi? A latem? Proszę zapytać co ze skrzyżowaniem przy Grunwaldzka - Mickiewicza? Dlaczego nie budują? Co z tunelem, czy budują? Wiadukt oczywiście budują.
 • Zdziwienie nasze budzą latarnie żarówki które zamiast świecić nie działają lub gasną. To wszystko się dzieje na ul. Browarnej. Dopiero po remoncie. Ulica jest bardzo ruchliwa.
 • napiszcie do latarnika
 • za 10 zł ?????
 • PRZYPOMINAM ŻE JEST AFERA REPRYWATYZACYJNA w całym kraju odnośnie mieszkań. Jeżeli ktoś ma kwity na złodzieja Lewandowskiego z ZBK to można przekazać odpowiednim organom państwowym.
 • wiem ze złodziej lewandowski załatwił przy pomocy urzędasów z UM mieszkanie dla siostrzeńca, na ul. Traugutta, pisano o tym nawet, jakby dla pary mieszkanie 130m kw. było za mało, zażadali przyłaczenia nieużywanej kawalerki obok, tak wiec mieszkanko ma juz 150m kw. Ja na takie musze zarobic na emigracjii. Fujj.
 • śmieszne zagrywki, zabawa POLITYKÓW KOSZTEM MIESZKAŃCÓW
 • Zmarnowane głosy i budżet!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-10-11)
 • Za komuny musieli wszyscy mieszkancy z ul. Druskiej z wlasnej kieszeni zaplacic za oswietlenie tej ulicy. Po modernizacji petli tramwajowej Grunwaldzka-Druska czesc oswietlenia ulicznego zlikwidowano (odcinek od ronda Kaliningradzkiego do dzialek ogrodniczych). Wielokrotnie monitowalem w UM lecz bez reakcji. Gdzie jest nasz radny w UM pan Tomczynski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  elb2010(2017-10-11)
Reklama