UWAGA!

NOMI złożyła wniosek o upadłość

 Elbląg, NOMI złożyła wniosek o upadłość
(fot. AD)

Spółka NOMI posiadająca sieć marketów budowlanych, jeden również w naszym mieście, złożyła wniosek o możliwość zawarcia pod nadzorem sądu układu z wierzycielami. NOMI znalazła się w trudnej sytuacji z powodu załamania się koniunktury na rynku artykułów budowlanych na przełomie 2012 i 2013 r. – poinformowała Gazeta.pl.

W ocenie zarządu NOMI SA konieczność złożenia wniosku o upadłość układową spowodowały wycofanie się pozyskanego inwestora (NOMI podpisała z nim list intencyjny 25 października) oraz utrzymujące się problemy z terminowym regulowaniem wymagalnych zobowiązań.
       W listopadzie NOMI SA złożyła wniosek o możliwość zawarcia pod nadzorem sądu układu z wierzycielami, czyli tzw. upadłość układową. Niedawno spółka otrzymała postanowienia sądu, które ustanowiły dla niej tymczasowego nadzorcę sądowego i wprowadziły szereg zabezpieczeń, które mają umożliwić spółce funkcjonowanie do czasu rozpatrzenia przez sąd samego wniosku, co nastąpi najprawdopodobniej w połowie grudnia – pisze Gazeta.pl.
       Spółka chce kontynuować działalność handlową. Równolegle z negocjowaniem warunków porozumienia z wierzycielami będzie kontynuowała rozmowy z potencjalnymi inwestorami.
       NOMI SA istnieje na polskim rynku od 1993 r. i jest piątym pod względem udziału w rynku operatorem sieci typu „Dom i Ogród”.
      
       Więcej: Gazeta. pl
      
      
oprac. PD

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama